Btc, dark, duality, 2

Stránka dark.fail – jeden z najväčších poskytovateľov linkov smerujúcich na darknet na svete, nedávno upozornila na neférovú a potenciálne nebezpečnú technológiu spoločnosti Chainalysis. Systém KYT (Know Your Transaction) používajú firmy a vlády po celom svete. Používa sa na sledovanie Bitcoin blockchainu a vyhľadávanie peňaženiek patriacich “kriminálnikom”.

Prečítajte si našu najnovšiu analýzu Bitcoinu: ANALÝZA – Bitcoin (BTC) má konečne pred prierazom?

Označovanie “podozrivých” BTC adries – Je toto začiatok konca slobodného Bitcoinu?

Administrátor webu dark.fail v minulosti kritizoval túto technológiu. Na oplátku bola jeho adresa označená ako podozrivá. Nedávno sa to isté stalo aj dvom darcom, ktorí prispeli na chod stránky. Dark.fail upozorňuje, že je novinár. Nepácha žiadne zločiny, jeho web nie je používaný na obchodovanie s drogami či objednávanie vrážd, resp. detskej pornografie.

Mali by byť peniaze, ktoré niekedy prešli rukami “kriminálnika,” navždy označené? Presne to sa teraz deje tisíckam používateľov kryptomien. KYT systém spoločnosti Chainalysis označuje podozrivé adresy, neudáva žiadne dôkazy, ani spôsob odvolania a zmenárne potom kradnú tieto mince.

StormGain

Ak pošlete označené Bitcoiny na burzu, ktorá používa KYT, považuje sa to za dostatočne dobrý dôvod na zabavenie mincí.

Takže… dávajte si veľký pozor, kde posielate vaše Bitcoiny. Ak z vašej peňaženky poputujú niekde na darknet, je dosť možné, že celá peňaženka bude označená a mince sa tak stanú nepoužiteľnými. A najhoršie je, že sa o tom dozviete až v momente, keď ich pošlete spoločnosti, ktorá používa KYT od Chainalysis a peniaze vám jednoducho ukradne.

Dôležité: Touto radou od Elona Muska by sa mal riadiť KAŽDÝ majiteľ kryptomien

Ako môže byť KYT v budúcnosti zneužitý vládami?

V USA a EÚ sa teraz chystajú regulácie kryptomien ktoré určia, za akých podmienok je možné ich používať. Regulátori si určite dajú záležať, aby čo najviac obmedzili anonymitu kryptomien ako Bitcoin. V budúcnosti by mohla byť označená každá adresa, ktorá nemá známeho majiteľa a mince v nej by sa v Európe či USA prakticky nedali použiť.

Pravdou je, že Bitcoin sa v poslednej dobe regulátorom vymkol spod kontroly a ak rýchlo niečo neurobia, môže sa stať obľúbeným uchovateľom hodnoty v časoch, kedy centrálne banky znehodnocujú svoje meny (v roku 2020 bolo vytlačených 40% všetkých dolárov v obehu = 40% inflácia za rok!) a neskôr, až sa vyriešia problémy s vysokými poplatkami, by sa Bitcoin mohol používať ako bežná mena.

Súkromie je základné ľudské právo, ktoré je neustále porušované vládami a firmami po celom svete. Výmenou za pohodlie a “bezpečnosť” sme sa upísali diablovi, aby nás chránil pred “kriminálnymi živlami.”

Znemožnením platieb BTC z anonymných peňaženiek autority dostanú Bitcoin pod svoju kontrolu a budú ho môcť manipulovať tak, ako manipulujú zvyšok finančného systému.

Anonymné kryptomeny môžu byť riešenie

Viete že: Výskum naznačuje, že Satoshi Nakamoto založil aj Monero!

Našťastie, problém s transparentným blockchainom Bitcoinu má riešenie. jednaj je tu Lightning Network, ktorá bude prirodzene anonymná a existuje aj mnoho kryptomien, ktoré umožńujú posielať anonymné transakcie. Jednou z najobľúbenejších je Monero XMR, alebo nami preferovaný Zcash ZEC.

Ostatne, aj dark.fail vyriešil ošemetnú situáciu s označenou BTC adresou tým, že ju vymenil za Monero. Vláda USA sa však nedávno pokúsila zaútočiť aj na túto kryptomenu. jej cieľom je prelomiť anonymitu Monera:

Monero spúšťa hard-fork, zatiaľ čo sa americká vláda pokúša prelomiť jeho anonymitu

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
samo

super, ja som za…