ANALÝZA – Bitcoin (BTC) zase otestoval dôležitý support, konsolidácia istá?

BITmarkets BITmarkets

Ako som spomínal v piatkovej analýze na Bitcoin (BTC), kľúčových 42 000 USD sa definitívne potvrdilo ako rezistencia. Preto som vo včerajšom live streame uviedol, že možnosť niekoľkotýždňovej konsolidácie v rozmedzí 42 000 – 30 000 USD sa pomaličky napĺňa. Hneď ako sa Bitcoin extrémne vylial, som tento scenár načrtol, pretože po podobných dropoch je zvykom, že sa trh na ďalší pohyb musí pripraviť.

V každom prípade nie je isté, ako dlho môže takáto konsolidácia trvať. Ja si myslím, že je reálne počítať aj s niekoľkými týždňami. Trh však môže byť zo dňa na deň zase veľmi dynamický, takže nie je vylúčené, že k vlečúcemu pohybu príde aj v priebehu niekoľkých dní. Buďte teda ostražití a nerobte príliš unáhlené rozhodnutia.

Aktuálna situácia na 1D TF BTC/USD

BTC

Z denného grafu je zrejmé, že je Bitcoin stále veľmi volatilný. V piatok sme totiž otestovali obe dôležité hladiny. Najprv došlo k istému zamietnutiu na S/R leveli 42 000 USD a ešte v ten istý deň sme otestovali 34 000 USD, kde trh veľmi pekne zareagoval. My teda vieme, že v rozmedzí 34 000 – 30 000 USD nakupujúci jednoducho sú. Navyše sa neboja hladinu agresívne brániť a prepady vykupujú.

Ale je faktom, že im tá iniciatíva zasa až tak dlho nevydržala a po krátkom výkupe rast slabne. Lenže aj tak by som povedal, že sa čoskoro dočkáme ďalšieho otestovania tých 42 000 USD, ale na prerazenie v tejto chvíli neverím. Navyše, aj keby Bitcoin breakol spomínanú rezistenciu, rovnako hrozí býčia pasca, pretože trh je techny bullish až po prerazení 52 500 USD.

Ak sa teda nakoniec nad blízku rezistenciu dostaneme, nenasledujte cenu bezmyšlienkovite. Môžete sa totiž chytiť do pasce.

Indikátory

Denné RSI na okamih zase padlo pod hraničných 30 bodov, ale nakoniec sa dokázalo vrátiť späť. Podľa MACD negatívne momentum slabne, ale stále je dosť silné.

Aktuálna situácia na 4H TF BTC/USD

Čo sa týka 4H grafu, je zreteľné, že trh zase vytvára rovnováhu. Bohužiaľ, niečo podobné sme mohli sledovať už dvakrát a nakoniec sa kurz vylial. Je teda možné, že aktuálna rovnováha môže byť prípravou na breakdown supportu 34 000 – 30 000 USD. Teoreticky áno, ale som dosť skeptický, že sa podarí preraziť takú silnú úroveň, keď bola príprava tak krátka.

Na prerazenie silných hladín je potrebný nejaký čas a ja som presvedčený, že pár dní jednoducho nestačí. V každom prípade máme víkend a teda by mohol byť minimálne do pondelka kľud. Ak bude hneď začiatok nového týždňa dynamický, možno uvidíme ďalší pokus o prerazenie rezistencie alebo supportu. V týchto chvíľach teraz Bitcoin pomaly postupuje vpred, ale je to také nemastné, neslané.

Indikátory

Na RSI máme zreteľný trend, takže sa krivka čoskoro pokúsi o prerazenie 50 bodov, čo môže trhu dosť pomôcť. Vlastne je to podmienka, aby trh mohol vôbec zase otestovať 42 000 USD.

Na záver

Trh sa po tej vysokej volatilite dosť upokojil, takže máme aspoň čas premyslieť si všetky možnosti. Do začiatku nového obchodného týždňa však očakávam, že ten pokoj vydrží. Ak sa napríklad v nedeľu zase trh vypláchne, bude to dosť zlý signál. Z takýchto udalostí totiž môžeme implikovať, že niekto využíva typicky horšiu víkendovú likviditu, aby trh zhodil.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) prehráva boj o kľúčovú úroveň?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom facebooku.

Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: