Atari bude mať vlastné kryptomeny Atari Token a Pong Token
Atari bude mať vlastné kryptomeny Atari Token a Pong Token Zdroj: shutterstock.com/karnoff

Staršie ročníky by si mohli nostalgicky spomenúť na Atari, v dobe ktorého najväčšej  slávy vznikli klasické hity ako Pac Man a Space Invaders. Spoločnosť sa teraz v prekvapivom kroku pokúša vrátiť späť na výslnie vydaním dvoch kryptomien – svojej vlastnej kryptomeny nazvanej Atari Token a Pong Token.

Český originál článku nájdete tu.

Slávne 80. roky

Atari bol vo svojej dobe legendou. Po slávnych dňoch v osemdesiatych rokoch sa Atari v očiach širokej verejnosti držal skôr len ako symbol minulosti.

Vzkriesenie legendy?

Atari od svojho založenia Nolanom Bushnellom v roku 1972 mnohokrát zmenila majiteľa. V súčasnej dobe sídli spoločnosť vo Francúzsku. V nedávnej dobe sa objavila niekoľkokrát v titulkoch – oznámila novú hernú konzolu a čiapku so vstavanými bluetooth reproduktormi.

Uvedenie konzoly bolo odložené v decembri 2017 a od tej doby sa o nej nehovorí. Čiapky v súčasnej dobe predáva za 130 dolárov.

Avšak Atari teraz oznámila nové plány a to vydanie hneď dvoch vlastných kryptomien.

Atari Token a Pong Token

Vydanie Atari Token je súčasťou partnerstva, ktoré spoločnosť uzavrela s Infinity Networks, vývojárom zábavnej platformy založenej na blockchaine.

Podrobnosti zatiaľ nie sú známe, ale zdá sa, že Atari Token bude určený na použitie s digitálnymi hernými platformami, zatiaľ čo Pong Token bude určený na použitie v online kasínach. Atari uviedla, že podrobnosti o kryptomenách budú zverejnené čoskoro.

Akcie vystrelili hore

Po zverejnení správy o plánoch na vlastnú kryptomenu vystrelili akcie spoločnosti o 60% hore. Avšak to ešte nezaručuje úspech a tak neostáva nič iné, ako počkať, či skutočne dôjde na vydanie Atari Tokenov alebo či dopadne táto snaha podobne ako pokus o uvedenie novej konzoly.

Pamätáte si ešte tieto prvé herné počítače? A kúpili by ste si Atari Token? Podeľte sa o svoj o názor v komentároch alebo vo fóre.

Nenechajte si ujsť naše ďalšie správy a povoľte notifikácie použitím zvončeka, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Prípadne nás môžete sledovať na facebooku.

Zdroje:
Fortune.com
Bloomberg.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance