Kryptomeny zadarmo
Kryptomeny zadarmo. Zdroj: shutterstock.com/Overearth

Nie každý si môže dovoliť investovať do kryptomien časť zo svojej výplaty. Stále však existuje možnosť, ako sa k nim dostať. V tomto článku sme vybrali 5 spôsobov, ako získať kryptomeny úplne zadarmo.

Cashback

Cashback je v súčasnosti najjednoduchšia a najľahšia možnosť, ako získať kryptomeny zadarmo. Ide o systém vrátenia časti z každého nášho nákupu. Tento benefit ponuka veľa búrz a rôznych kryptomenových platforiem. Niektoré sú ale podvod, preto odporúčame vybrať si len overené služby. Medzi gigantov v kryptomenovom svete patria burza Binance a spoločnosť crypto.com. Obidve poskytujú cashbacky až do 10 % z celého obratu.

Napríklad pri burze Binance podľa tabuľky nižšie nám stačí mať na účte 10 Binance coinov (BNB), čo je približne pri aktuálnej cene okolo 3 000 dolárov, a z každého nákupu získame 3 % späť. To napríklad pri mesačnom obrate napríklad 1 000 dolárov predstavuje návratnosť 30 dolárov.

Odmeny u Binance karty
Odmeny u Binance karty. Zdroj: binance.com

Ako celý postup funguje?

V prípade burzy Binance, ktorá ponúka najvýhodnejšie podmienky, je potrebné si založiť účet. Následne si musíme objednať ich bankovú VISA kartu. Na účet je potrebné vložiť prostriedky, ktoré budeme počas celého mesiaca spotrebovávať na rôzne nákupy. Z nich podľa tabuľky sa nám bude vracať časť z nákupu v kryptomene BNB, ktorú si okamžite môžeme rozmeniť za Bitcoin, alebo rovno na eurá a minúť pri ďalšom nákupe.

Kompletný návod, ako si objednať Binance kartu a používať ju nájdeš v našich 2 článkoch:

Faucety

Faucety boli veľkým trendom hlavne počas roka 2017, keď cena kryptomien šialene rástla a pri držaní mincí sa neskôr dalo pekne zarobiť na tomto type odmien. Najčastejšie faucety fungujú na princípe pozerania reklám alebo splnenia denníkových úloh. Ako odmenu za to od rôznych služieb dostaneme odmenu od 1 centu až po 1 dolár za deň v kryptomenách. Najznámejšie faucety sú napríklad freebitco.in alebo cointiply.com.

Faucet Cointiply
Faucet Cointiply. Zdroj: cointiply.com

V prípade faucetov netreba mať veľké očakávania. Skôr ide o spôsob, ako získať niekoľko dolárov za mesiac v kryptomenách, ktoré si môžeme nechať na hodl a neskôr v ešte väčšom zisku predať. Prípadne nám pomôžu pri sporení do kryptomien mierne navýšiť stav nášho účtu. Využitie môžu mať pri dlhej ceste vlakom, keď nemáme čo robiť.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Airdrop

Airdrop je spôsob, ako získať kryptomeny zadarmo ako odmenu, napríklad za držanie alebo vernosť. V minulosti boli airdropy známe ako rozdávanie prvotných mincí danej kryptomeny úplne zadarmo. Veľká časť z toho ale bolo podvod. Preto odporúčame vyberať si len overené airdropy už zabehnutých spoločností.

V prípade, ak sa rozhodneme vyskúšať si niektorý z airdropov, musíme počítať s tým, že je to skôr lotéria, pretože nevieme, akú hodnotu budú mať naše zadarmo získané kryptomeny. Pravdepodobne najznámejší airdrop, kde stačilo otvoriť iba jeden obchod na novovzniknutej zmenárni, odmeňoval svojich používateľov 400 mincami UNI. Tie majú aktuálne hodnotu 4 000 dolárov.

Ako získať airdrop?

Jediný spôsob, ako sa dostať ku kryptomenám zadarmo, je neustále sledovať firmy, spoločnosti a burzy. V minulosti rôzne airdropy ohlásili, respektíve podporili aj veľké burzy ako Binance alebo Coinbase. V prípade spoločnosti Uniswap išlo o odmenu za obchodovanie na burze. V iných prípadoch môžeme kryptomeny získať zadarmo napríklad vtedy, ak držíme už raz danú kryptomenu a spoločnosť ohlási vznik novej. Každý používateľ tak získa podľa dohodnutej odmeny za držanie niekoľko mincí zadarmo.

Plnenie úloh

Pravdepodobne časovo najmenej náročný a zároveň najvýnosnejší spôsob, ako získať kryptomeny zadarmo, je plnenia úloh. Tie v súčasnosti ponúka už takmer každá veľká burza a zároveň aj niektoré platformy ako Coinmarketcap.

V princípe stačí si pozrieť niekoľko vzdelávacích videí, vyplniť dotazník a získame obvykle kryptomeny v hodnote od 1 po 10 USD úplne zadarmo. V prípade platformy Coinbase máme aktuálne možnosť splniť 16 úloh a za každú je okamžitá odmena 16 dolárov.

Získavanie odmien za úlohy
Získavanie odmien za úlohy. Zdroj: coinbase.com

Podobný systém, kde sa stačí iba registrovať, spustiť úlohy a zarábať, ako bolo spomenuté, ponúka niekoľko ďalších veľkých spoločnosti ako Binance, Coinmarketcap a OKX. Stačí iba sledovať, aké sú aktuálne úlohy. Veľkou výhodou tohto typu získania kryptomien je malá časová náročnosť, pretože úlohy sa skutočne dajú splniť za niekoľko minúť. Nedajú sa ale opakovať, pokiaľ spoločnosť sama nevytvorí nový typ zárobku (čo môže trvať aj rok).

Affiliate programy

Affiliate programy sú posledná a veľmi známa možnosť, ako sa bez investovania dostať ku kryptomenám. Pokiaľ máš vytvorený blog, vybudovanú komunitu na sociálnych sieťach alebo len tak chceš zdieľať s ľuďmi informácie o kryptomenách, tak prečo nevyskúšať do svojej tvorby zahrnúť affiliate odkazy na dané služby.

Ak daná spoločnosť uvidí, že prinášaš veľa nových zákazníkov do projektu, je dokonca pravdepodobné, že neskôr uzatvoríte aj oveľa výhodnejšiu zmluvu na odmeny. Začať písať blog alebo prispievať na sociálnych sieťach nie je ťažké. Dôležité je byť vytrvalý.

Záver

Ak by sme sa aj zapojili do všetkých možností, ako získať kryptomeny z tohto článku,  určíte z toho nezbohatneme. Pomôžu nám však čiastočne priniesť do rozpočtu nový kapitál, ktorý sa nám v súčasnosti určite zíde.

Pre niekoho aj 50 euro navyše môže predstavovať zaujímavý príjem. Preto určíte stojí za to minimálne vyskúšať niektoré možnosti.

Prečítaj si aj: 5 tipov, ako úspešne každý mesiac ušetriť peniaze

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance