BItcoin prudko narástol o 10 %
BItcoin prudko narástol o 10 %. Zdroj: Shutterstock.com/nuttapon averuttaman

Nie je prekvapením, že Bitcoin posledné 2 mesiace rastie. V skutočnosti tak ako už niekoľko rokov iba koreluje s akciovým trhom, ktorý počas letným mesiacov zažíva pozitívne obdobie. Po dlhej dobe v USA bola včera ohlásená nižšia inflácia, čo má pozitívny dosah na trhy.

Ako na aktuálnu situáciu reaguje Bitcoin?

Bitcoin sa momentálne dostal na 2-mesačné maximum a čiastočne zmazal júnový pokles. Od posledného minima, ktoré našiel na 18 000 dolárov, je už v 40 % zisku. Pre kryptomenový trh to ale nie je nič neobvyklé, keďže od maxima je v poklese okolo 70 %. V súčasnej situácii, keď sa očakáva pokračovanie skôr negatívnej politiky bank, očakávam v blízkej dobe ďalší pokles. Už v minulosti FED potvrdil, že zvyšovanie úrokových sadzieb po lete by malo pokračovať až do konca roka.


Aktuálne sadzby FED-u. Zdroj: tradingeconomics.com

Dôležitý bude hlavne mesiac september, ktorý je dlhodobo najhorší mesiac na finančnom trhu. Zatiaľ čo počas celého roka najväčšie akciové indexy S&P 500, DJ a Nasdaq rastú každý mesiac v priemere okolo 0,5 % až 1 %, v septembri zaznamenajú priemerné poklesy o 1 %.

Vývoj trhov podľa mesiacov
Vývoj trhov podľa mesiacov. Zdroj: hulbertratings.com

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Podľa dát od Coingecko a Mint Research je najhorší mesiac pre Bitcoin práve september. Počas obdobia od roku 2013 až 2020 iba 2 roky Bitcoin tento mesiac rástol. Preto sa treba pripraviť v nasledujúcej dobe skôr na pokles, než na väčší bullish pohyb.

Vývoj Bitcoinu podľa mesiacov
Vývoj Bitcoinu podľa mesiacov. Zdroj: Coingecko a Mint Research

Čo nám povie technická analýza?

Bitcoin sa nachádza na hodnote 24 000 dolárov, kde zatiaľ 2-krát počas tohto leta prišlo k zamietnutiu. Na trhu sa tvorí istý rastúci triangel, čo znamená úpadok volatility a obchodných objemom. Môže to súvisieť aj s letnou sezónou, počas ktorej každý rok je na burze menšia aktivita ako obvykle.

Pre nás to znamená príchod veľkého pohybu, respektíve vyvrcholenia. Osobne viac z pohľadu fundamentov aj technickej analýzy vsádzam na pokles, ktorý môže byť bez problémov aj pod 20 000 dolárov. Alternatívnym – ale z môjho pohľadu menej pravdepodobným – scenárom je pokračovanie rastu maximálne na 30 000 dolárov, kde by som očakával začiatok poklesu. V oboch prípadoch som naladený na pokračovanie dlhodobého poklesu a súčasný pohyb beriem iba ako korekciu minulého, priam nekonečného pádu na 18 000 dolárov. Nevylučujem, že Bitcoin sa pozrie aj na nižšiu úroveň.

Prečítaj si aj: Výhľad pre Bitcoin na august: To najhoršie stále môže byť pred nami

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance