5 kryptomien, ktoré v roku 2022 nakupujú milionári
5 kryptomien, ktoré v roku 2022 nakupujú milionári. Zdroj: shutterstock.com/Dmitry Lobanov

Medvedí trh predstavuje nielen príležitosť na lacný nákup kryptomien, ale aj možnosť investovať do začínajúcich projektov, ktoré majú v budúcnosti vysoký potenciál rastu. V dnešnom článku sa pozrieme na 5 kryptomien, do ktorých podľa posledných údajov investujú veľkí hráči v miliónoch.

1. Tamadoge (TAMA)

Ide o začínajúcu decentralizovanú platformu, ktorá sa zameriava na herný sektor postavený na technológii blockchain. Natívnym tokenom siete je token TAMA, ktorý má poháňať celú play-to-earn platformu. Zakladatelia pri názve kryptomeny vychádzajú z úspešnosti meme projektov ako DOGE a SHIB, ktoré svojím rastom počas minulého býčieho trhu prekvapili. Token sa dá kúpiť zatiaľ na DeFi burze Uniswap.

2. Battle Infinity (IBAT)

Ide o ďalší play-to-earn projekt, ktorý umožňuje používateľom získavať odmeny za hranie hier. Natívnou menou ekosystému je token IBAT. Vďaka tokenu majú hráči možnosť hraním hier získavať odmeny alebo môžu kryptomenu na platforme stakovať a ďalej zhodnocovať tak svoj kapitál. Dôležitou súčasťou herného metaverza je tzv. Battle Arena. 11. júla sa spustil prvý predpredaj tokenu a prví investori nakúpili kryptomenu za 8 600 BNB (2,5 milióna dolárov).

5 kryptomien, ktoré v roku 2022 kupujú milionári
5 kryptomien, ktoré v roku 2022 kupujú milionári. Urobené cez: Infogram

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj ďalej:

3. Lucky Block (LBLOCK)

Ide o populárnu NFT platformu, ktorá na týždennej báze umožňuje účastníkom vyhrať rôzne cenovo lukratívne NFT. Hlavnou menou je token LBOCK, ktorý sa začal aktívne obchodovať začiatkom roka 2022 a za dva týždne narástol o vyše 1 100 %. Token beží simultánne na dvoch sieťach – na BEP 20 a ERC 20. Rozdiel spočíva vo využití tokenu podľa toho, či ho používatelia obchodujú na DeFi burzách, resp. na centralizovaných burzách.

4. Ethereum (ETH)

Druhý najväčší altcoin Ethereum nie je potrebné predstavovať. Po Bitcoine ide o krypto-projekt, ktorý je najviac nakupovaný inštitúciami, fondmi, veľkými hráčmi aj retailovými investormi. Hoci nejde o dokonalú sieť a existuje množstvo kritikov, ktorý kryptomene nevedia prísť na meno, fakty a dáta hovoria za všetko – záujem o Ethereum neklesá. Blížiace sa vylepšenie Merge má implementovať Proof of stake algoritmus, ktorý urobí zo siete stabilnejší a ekologickejší ekosystém.

5. Polygon (MATIC)

Na potenciál tokenu MATIC sme upozornili v samostatnom článku 4 dôvody, prečo by ste mali venovať pozornosť kryptomene MATIC. V článku sme uviedli a analyzovali 4 fundamenty, ktoré aj naďalej vytvárajú priaznivé podmienky pre cenový rast MATIC-u aj v budúcnosti, a to aj po veľkom update siete Ethereum. Aj po aktualizácii Merge budú škálovateľnosť a rýchlosť transakcií problém, ktorý rieši práve sieť Polygon. Tá slúži ako riešenie druhej vrstvy s cieľom eliminovať tieto negatíva. Oproti Ethereu, ktoré dokáže realizovať 15 transakcií za sekundu, Polygon ich dokáže až 65 000.

Vyššie uvedený výber 5 kryptomien vytvoril kryptomenový denník Bitcoinist, ktorý obsahuje aj konkrétne návody, ako sa dostať k jednotlivým projektom.

Čítaj ďalej: „Inštitucionálny dopyt po Bitcoine je nezastaviteľný,“ tvrdí investor Kevin O’Leary

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance