4 tipy, ako si konzervatívne diverzifikovať kryptomenové portfólio
4 tipy, ako si konzervatívne diverzifikovať kryptomenové portfólio. Zdroj: https://www.shutterstock.com/create jobs 51

Medvedí trh predstavuje ideálnu príležitosť na nákup kryptomenových projektov za výpredajové ceny. Väčšina kryptomien sa nachádza hlboko pod svojím cenovým vrcholom. Altcoiny, prirodzene, stratili zo svojej ceny viac ako Bitcoin a ako bude trh ďalej klesať, budú viac krvácať. Ak patríte medzi investorov, ktorí zastávajú istejšie a opatrnejšie metódy investovania, v tomto článku sa dozviete, ako diverzifikovať kryptomenové portfólio tak, aby ste čo najviac eliminovali riziko.

Ako diverzifikovať kryptomenové portfólio

Pokiaľ chcete počas medvedieho trhu dokupovať kryptomeny, odporúčame metódu DCA. Ide o overenú stratégiu, ktorú aplikujú dlhoroční investori, inštitúcie aj rôzne fondy. Spočíva v tom, že priebežne dokupujete aktíva bez ohľadu na ich aktuálnu cenu, pričom výsledná nákupná cena je priemerom všetkých nákupov. Stanovíte si deň v týždni alebo v mesiaci, keď si vyčleníte sumu, ktorú chcete investovať. Môže ísť napríklad o 100, 50 alebo 10 eur. To je už na vás. Vždy investujte len to, čo v súčasnosti nepotrebujete.

Povedzme, že si zvolíte 100 eur. Pokiaľ sa rozhodnete nakupovať raz mesačne, otázka, s ktorou budete konfrontovaní, je, do čoho a v akom pomere investovať. Tu je vhodné sa inšpirovať veľkými inštitúciami. Podľa správ analytických spoločností vždy na prvom mieste inštitúcie a fondy nakupujú Bitcoin a Ethereum. Ďalej nasledujú projekty z top 20, prípadne projekty s menšou kapitalizáciou, ktoré však tvoria špičkové tímy, kvalitní investori a plány do budúcnosti.

Niekomu sa môže zdať, že ide o radu, ktorá nevynesie zisky v radoch 10X, ako sa to neraz stane pri menších a nových projektoch. Tu je však opäť nutné pripomenúť, že ako investor sledujete istú investíciu a elimináciu rizika. Očakávanie zhodnotenia v radoch stoviek až tisícok percent spadá do kategórie hazardovania a väčšina inštitúcií sa mu vyhýba. Vy by ste mali tiež.

V akom pomere investovať

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Je Bitcoin bezpečný? Rady, na čo si dať pozor, aby ste neprišli o investície

Ako sme vyššie uviedli, na prvom mieste je Bitcoin. Ten byt teoreticky mohol tvoriť až 50 % našej investície. Ak teda investujete 100 eur mesačne, 50 eur by malo ísť do BTC. Ak nakupujete každý týždeň, rozdeľte si 50 eur na 4 nákupy, pokiaľ vám to, samozrejme, burza, na ktorej obchodujete, dovolí. Zvyšných 50 eur môžete rozdeliť na polovicu, pričom 50 % pôjde do Etherea a zvyšných 25 eur investujte do jedného z altcoinov.

Altcoiny môžete striedať počas nasledujúcich mesiacov. Raz napríklad do Cardana, inokedy do Polkadotu a podobne. Podľa niektorých analytikov je Ethereum lepšou investíciou ako Bitcoin, keďže ponúka aj reálny produkt a sieť, ktorá sa neustále rozrastá. Aj v oblasti výnosov je Ethereum ziskovejšie, ako Bitcoin a má väčší potenciál rastu. Pokiaľ chcete staviť na túto kartu, môžete investovať 50 eur do Etherea a zvyšné peniaze prerozdeliť do BTC a altcoinu. Prípadne to môžete striedať: raz mesačne 50 % do BTC, ďalší mesiac do ETH. Ktorá stratégia vám viac vyhovuje?

Čítaj ďalej: 3 rady kryptomenových veteránov do medvedieho trhu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance