Bitcoin za posledné dni stihol k svojej pôvodnej hodnote pridať 800 USD. To nám ukazuje, že pod 5800 USD sa už asi nedostaneme, teda aspoň v najbližšej dobe. Teraz sa jeho cena pohybuje okolo 6600 USD. Prečo však Bitcoin momentálne ukazuje svoju silu?

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne

Tether je späť

Tether (USDT) vždy ovplyvňoval cenu Bitcoinu svojimi objemami. V poslednej dobe však jeho podpora klesla. Bolo to preto, že tieto „dolárové náhrady“ zrejme podporovali altcoiny a tokeny začínajúcich projektov. USDT je však späť pri Bitcoine. Nové Tethery vytvorené neboli. Je preto veľmi pravdepodobné, že ľudia s veľkým množstvom USDT v peňaženke sa snažia podporiť najznámejšiu kryptomenu. Len tak mimochodom, cena jednej BTC mince sa pred rokom pohybovala pod hranicou 5000 USD a 6000 USD bol už takmer strop.

Altcoiny nie sú trendy

Cena altcoinov a tokenov stúpala v priebehu apríla a mája, avšak nedosiahla „MOON“ hodnoty ako v decembri 2017. Teraz, keď nadšenie opadlo, sa môže mnoho ľudí opäť zamerať na BTC. Bitcoin je stále najviac zamieňaná mena na trhu, predstavuje približne 30 % všetkých transakcií. Ethereum slabne a zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by sa objavila nejaká mena, ktorá by BTC nahradila. Preto ľudia môžu opäť nájsť cestu k Bitcoinu.

Tip redakcie: 300 miliónová investícia do kryptofondu – Záujem veľkých investorov stúpa

Žiadne negatívne správy

Bitcoin v poslednej dobe ukázal, že je stále náchylný na zlé správy. Niektorí si mysleli, že prepad je iba známkou cielenej manipulácie trhom, avšak opak je pravdou. Pokles ceny spôsobili neustále správy o vyšetrovaniach vedených proti kryptoburzám (Kraken, itBit, Bitstamp, Coinbase). Trh kryptomien sa však pohybuje rýchlo, a tieto správy už nie sú aktuálne. Aj preto mohla cena Bitcoinu stúpnuť.

Bitcoin ETF

Exchange-traded fund (skrátene ETF) by umožnil inštitúciám zapojiť sa do obchodovania s Bitcoinom. To by na trh prinieslo mnoho peňazí. Pre BTC by tiež príchod týchto peňazí cez tzv. ETF znamenal do istej miery krok k uzákoneniu. Tradičné finančné inštitúcie už investície do Bitcoinu skúšali, avšak iba v malom rozsahu.

Mohlo by vás zaujímať: Vznik krypto ETF fondov je len otázkou času

Záver

Podľa týchto faktov môžeme predpokladať, že cena Bitcoinu by mohla aj naďalej stúpať. Môže to byť z dôvodu neustáleho prílivu USDT či príchodom peňazí veľkých inštitucionálnych investorov.

Pozrite si naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Michael.

Zdroj:
cryptovest.com

RoboMarkets1

RoboMarkets2