Top 3 kryptomeny pre zhodnotenie
Top 3 kryptomeny pre zhodnotenie, zdroj: shutterstock.com/rzoze19

Svet kryptomien je veľmi divoké miesto hlavne pre začínajúcich obchodníkov. Takzvane hype coiny s veľkým marketingom a s málo podloženými fundamentmi lákajú na priam až nereálne zisky. Niekedy je lepšie radšej sa zastaviť a uvažovať viacej nad rizikami ako veľkými ziskami a vyberať si kryptomeny, za ktorými stoja kvalitné projekty. V tomto článku sme vybrali 3 kryptomeny, ktoré spĺňajú požiadavky bezpečných a dlhodobo stabilných aktív.

Ethereum – najsilnejšie fundamenty na kryptomenovej scéne

Ethereum je dlhodobo druhá najstabilnejšia kryptomena na celom svete, a to práve vďaka tvorbe Dapps, ktoré Ethereum ponuka. Vytvoriť si nový altcoin na ETH sieti je pomerne jednoduché a nízko nákladové, čo práve začínajúcim startupom prináša veľký benefit. Stačí iba ovládať developerský jazyk a nový altcoin si každý dokáže vytvoriť za pár minút. Na etherereovej sieti vzniklo aj veľa známych projektov ako Binance Coin, Chainlink a Uniswap. Kryptomena zároveň prežila aj jeden z najväčších hackov v celej kryptomenovej histórii, čím sa sieť rozdelila na dve časti. Nová a bezpečnejšia sieť funguje od roku 2016 bez jediného zlyhania. Netreba zabudnúť aj na pravidelné veľké aktualizácie a vylepšenia, ktoré sa konajú niekoľkokrát do roka a Ethereum vďaka ním stále napreduje.

Ethereum cenový vývoj
Ethereum cenový vývoj, zdroj: coinmarketcap.com

Ethereum si veľmi dobre vedie aj z pohľadu cenového vývoja. Od roku 2015 táto kryptomena urobila približne 3000-násobné zhodnotenie. Iba za posledné 2 roky bol zaznamenaný 2 000-percentný nárast.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin – najstabilnejšia kryptomena

Nebude žiadne prekvapenie, že v rebríčku najstabilnejších kryptomien, ktoré by mal vlastniť každý investor, nájdeme aj kryptomenu Bitcoin. Je to najstaršia, naznámejšia a z pohľadu cenového vývoja najstabilnejšia kryptomena. Od prvého zalistovania na zmenárne, keď bola cena okolo jedného dolára, najväčšia kryptomena vzrástla v čase písania tohto článku až na 40 000 dolárov. Práve Bitcoin stál za vznikom veľkého kryptomenového sveta. Neskôr začali vznikal aj alternatívne mince, takzvane altcoiny. Aj po 12 rokoch je ale Bitcoin stále číslo 1. a žiadna iná kryptomena sa mu nevyrovnala.

Cenový vývoj Bitcoinu
Cenový vývoj Bitcoinu, zdroj: coinmarketcap.com

Bitcoin sa aktuálne nachádza na cene približne 40 000 dolárov a veľa odborníkov očakáva a predpovedá postupný rast počas desaťročí až na jeden milión.

Binance coin – záruka kvality?

Burza Binance počas roka 2017 vyzbierala počas ICO zbierky niekoľko miliónov dolárov na vybudovanie svojich služieb. Odvtedy sa stala najväčšou kryptoburzou sveta. Cieľom projektu za Binance coinom je používateľom priniesť jednoduchú možnosť, ako si kúpiť kryptomeny, alebo NFT. V ich ponuke je aj futures platforma, staking a ďalšie služby. Od prvého zalistovania na burzu táto kryptomena zaznamenala 50-násobné zhodnotenie. Pokiaľ si burza Binance dlhodobo udrží jednotku v oblasti obchodovania na burze, Binance coin by mal dlhodobo rásť minimálne rovnakým tempom ako Bitcoin.

Binance coin cenový vývoj
Binance coin cenový vývoj, zdroj: coinmarketcap.com

Prečítaj si aj: Zlato a komodity ako bezpečné útočisko v roku 2022 – akcie môžu ďalej klesať

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre