Írsko sprísňuje predpisy proti praniu špinavých peňazí (AML), týkajú sa aj kryptomien

0
Sprísnenie

Výkonný orgán írskej vlády schválil zákon, ktorý bude implementovať 5. smernicu EÚ proti praniu špinavých peňazí (AML).

Smernica, ktorá vstúpila do platnosti 9. júla 2018, zavádza nový právny rámec pre európske orgány finančného dohľadu, ktoré upravujú digitálne meny s cieľom chrániť pred praním špinavých peňazí a financovaním terorizmu.

Rozšíri rozsah o krypto platformy a poskytovateľov peňaženiek, ukončí anonymitu bankových a sporiacich účtov a zlepší výmenu informácií medzi orgánmi. Členské štáty EÚ musia túto smernicu zahrnúť do svojich vnútroštátnych právnych predpisov do 20. januára 2020.

Okrem uznania smerníc EÚ ústavy sprísni existujúce predpisy vrátane používania „virtuálnej meny na financovanie terorizmu a obmedzenie používania predplatených kariet.“

V skutočnosti je pranie špinavých peňazí zločinom, ktorý pomáha zločincom financovať ich aktivity a prežiť. Zločinci sa snažia využiť otvorené hranice EÚ a prostriedky na úrovni EÚ sú preto kľúčové. Írsko dôrazne podporuje ustanovenie piatej smernice EÚ o praní špinavých peňazí.

– povedal minister spravodlivosti Charlie Flanagan.

Záver

Trochu nám teda priťahuje, zdieľajte svoj názor na Facebooku alebo komentujte článok. Uťahuje sa opasok pod zámienkou terorizmu alebo je to potrebné?

Zdroj: cointelegraph.com

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of