Spravy.
Spravy. Zdroj: shutterstock.com/Alhovik

Bezop má problém s únikom dát, ktorý odhalil ako investora aj Johna McAfeeho – Komunita okolo Etherea odhlasovala neobnovovanie zatratených ETH – Zástupca ECB tvrdí, že sú potrebné nové zákony na reguláciu kryptobúrz – Maltská vláda schválila tri nové zákony o ICO a kryptomenách – Čínske úrady zabavili 600 počítačov ťažiacich kryptomeny – Filipíny umožnia desiatim spoločnostiam ponúkať kryptomeny v ekonomickej zóne krajiny – Binance obvinená z porušenia exkluzívnej zmluvy – Prvé poistenie proti hurikánu využívajúce blockchain – Španielská banka poskytla prvú pôžičku prostredníctvom blockchainu – Kryptoburza z Chile dosiahla na súde znovuotvorenie svojich účtov u miestnych bánk – Súkromné firmy v Moskve ponúkajú fyzickú ochranu kryptoobchodníkom

Originál článku v českom jazyku nájdete tu.

Správa dňa

Spoločnosť Kromtech Security odhalila únik dát, ktorý bol spojený s investormi kryptomeny Bezop. Tento únik dát odhalil dôverné informácie o investoroch kryptomeny Bezop, medzi ktorými bol aj známy zástanca kryptomien John McAfee. Ten je tiež uvedený ako poradca na webe Bezopu. Bitcoinist.com (v EN)

Tip redakcie: McAfee sa stavil, že Bitcoin dosiahne cenu 1 mil. USD – sledujte online

Kryptomeny a ICO

Na týždeň trvajúcom hlasovaní v komunite Ethereum sa preberalo, či by vývojári mali implementovať opravu, ktorá by obnovila zneplatnenú zmluvu a uvoľnila tak 587 peňaženiek s čiastkou 513 774,16 ETH, čo je v súčasnej dobe zhruba 318 000 000 USD. Po rozsiahlej debate komunita odhlasovala, že sa zmluva obnovovať nebude. Bitcoinist.com(v EN)

Tip redakcie: Všetko o Ethereu

Regulácie

Francois Villeroy de Galhau, Guvernér centrálnej francúzskej banky a zároveň tvorca politiky Európskej centrálnej banky (ECB), prehlásil, že sú potrebné nové zákony pre reguláciu kryptobúrz. Bitcoinist.com (v EN)

Maltský kabinet schválil tri zákony týkajúce sa technológie kryptomien a blockchainu. Jeden zo zákonov poskytuje regulačný rámec pre kryptomeny a počiatočné ponuky mincí. Bitcoin.com (v EN)

Zdá sa, že čínska vláda rozširuje svoje zásahy  proti ťažbe Bitcoinu v Číne. Úrady zabavili v meste Tianjin celkom 600 počítačov a ďalších kusov hardwaru na ťažbu. News.btc.com (v EN)

Filipíny umožnia celkom desiatim firmám z oblasti kryptomien a blockchainu zriadiť kancelárie a umiestniť potrebné zariadenia v ekonomickej zóne krajiny. Cryptovest.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: Regulácie a kryptomeny

Burzy

Burza Binance bola obvinená z porušenia exkluzívnej dohody s venture kapitálovou investičnou firmou Sequoia Capital, ktorá údajne zvažovala podstatnú investíciu do tejto burzy. Hongkongský vrchný súd oznámil dočasné obvinenie spoločnosti Binance a zakázal burze rokovať s ďalšími potenciálnymi investormi. Ethnews.com (v EN)

Mohlo by vás zaujímať: Burzy a zmenárne kryptomien – ako si vybrať burzu?

Biznis

Decentralizovaná poistná platforma oznámila svoju podporu prvému poistnému produktu umožňujúcemu poistenie pre prípad prírodných katastrof v Portoriku. Podľa oznámenia využíva poistenie proti hurikánu spoločnosti Etherisc inteligentné zmluvy, ktoré v prípade katastrofy odstraňujú nutnosť dlhého vyjednávania s tradičnými poisťovňami. Coinjournal.net (v EN)

Banka Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA) sa stala prvou globálnou bankou, ktorá vydala úver s pomocou technológie blockchain. Španielská nadnárodná banka uviedla, že vykonala celý proces pôžičky od vyjednávania podmienok až po podpis, v decentralizovanej knihe záznamov, ktorá informovala ako banku, tak aj dlžníka o postupe úveru. Cointelegraph.com(v EN)

Hlavná chilská kryptoburza Buda dosiahla na súde nariadenie znovuotvorenia svojich účtov u dvoch veľkých chilských bánk, hlási Bloomberg 25. apríľa. Cointelegraph.com (v EN)

Súkromné bezpečnostné firmy v Moskve ponúkajú novú službu. Ide o ochranu pre osoby, ktoré kupujú a predávajú kryptomeny za hotovosť. Spoločnosti taktiež vyjadrili pripravenosť na pomoc pri vyšetrovaní kriminálnych trestných činov spojených s kryptomenami. Polícia sa stále zdráha pracovať na takých prípadoch, pretože v Rusku nie sú kryptomeny ešte presne regulované. Bitcoin.com (v EN)

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance