Token BNB
Token BNB. Zdroj: Shutterstock.com/Sanjay kj

Trh s kryptomenami prežíva ďalšiu veľkú ranu, ktorá odštartovala masívny prepad viacerých kryptomien. Poklesu sa nevyhol ani natívny token burzy Binance BNB. David Gokhstein však plánuje práve túto kryptomenu masívne nakupovať.

Investícia do BNB

Zakladateľ spoločnosti Gokhstein Media a bývalý kandidát na poslanca amerického Kongresu David Gokhstein svojim fanúšikom na Twitteri oznámil, že plánuje masívne nakupovať natívny token burzy Binance BNB.

BNB sa v porovnaní so zvyškom trhu držalo v rastúcom trende, ktorý však narazil na prekážku v podobe krachu burzy FTX. Za posledných 24 hodín sa token BNB prepadol o viac ako 10 %.

Dôvodov je viacero. Burza Binance najprv podpísala nezáväzný list, v ktorom potvrdila záujem o kúpu burzy FTX. Keďže išlo o nezáväzný dokument, burza mohla od tohto návrhu kedykoľvek odstúpiť, čo sa nakoniec aj udialo po dôkladnej previerke druhej najväčšej kryptomenovej burzy. Tento scenár správne predpokladal aj zakladateľ blockchainu Cardano Charles Hoskinson.

Prečítaj si tiež: Kto strhol cenu Bitcoinu na 17-tisíc? Odpoveď vás prekvapí

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Dôvodov, pre ktoré chce Gokhstein investovať do BNB, môže byť viacero. Burza Binance je aj napriek negatívnym udalostiam stále jednotkou na kryptomenovom trhu. Odstúpením od nákupu FTX preukázala, že nemieni investovať a pomáhať žiadnym pochybným projektom, ktoré spôsobili na kryptomenovom trhu nezmazateľnú škvrnu. Changpeng Zhao v nedávnom vyjadrení uviedol, že nechcú s nikým bojovať. Práve naopak, robia všetko preto, aby trh s kryptomenami rástol.

CZ okrem iného na svojom twitteri zverejnil príspevok, v ktorom upozornil na dve dôležité lekcie z posledných dní.

Nikdy nepoužívajte token, ktorý ste vytvorili ako zábezpeku. Nepožičiavajte si peniaze, ak prevádzkujete kryptografický podnik. A hlavne, majte vytvorenú veľkú rezervu. Burza Binance nikdy nepoužila tokeny BNB ako kolaterál a nikdy sme sa nezadlžili,“ dodal CZ.

Je otázne, kedy sa trh spamätá z tohto fundamentu. Token BNB však môžeme naďalej považovať za bezpečnú investíciu.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance