Bitcoin a odlivy inštitúcií
Bitcoin a odlivy inštitúcií. Zdroj: Shutterstock.com/Craig Hastings

Inštitucionálni investori boli posledné obdobie vo vzťahu ku kryptomenám pomerne neutrálni. Túto skutočnosť sme mohli sledovať na prílivoch a odlivoch objemov peňazí, ktoré sa striedali uprostred nerozhodného trhu za posledné mesiace. Súčasné hodnoty čistého toku ale ukazujú, že títo investori sa napokon priklonili na bearish stranu a Bitcoin ich nezaujíma.

Kryptomena síce za posledný mesiac zaznamenala mierne prílivy, no z dlhodobého hľadiska to nie sú významné objemy. Sentiment sa rázne zmenil a údaje ukazujú, že Bitcoin  zaznamenal odliv 13 miliónov dolárov v priebehu jedného týždňa. Tieto pohyby poukazujú na fakt, že veľkí investori sa sťahujú z trhu.

Aj keď bol november historicky bullish mesiacom pre Bitcoin a altcoiny, investori neveria, že sa história v roku 2022 zopakuje. Ako vidíme v tabuľke nižšie, altcoiny ani zďaleka nezaznamenali taký odliv ako najväčšia kryptomena na svete. Celkové odlivy dosiahli 15,6 miliónov dolárov za predošlý týždeň, čo je obdobie pred posledným krachom.

Odlivy inštitúcií podľa kryptomeny
Odlivy inštitúcií podľa kryptomeny. Zdroj: Bloomberg/CoinShares

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Kde nastali najväčšie odlivy BTC?

Najväčšie odlivy boli zaznamenané v USA, a to v hodnote 20,6 miliónov dolárov, pričom 2 milióny boli dosiahnuté v Brazílii, Kanade a Švédsku. Mnohé krajiny ale kompenzovali tieto čísla prostredníctvom prílivov. Najväčší príliv zaznamenalo Švajčiarsko v hodnote 6,8 milióna a Nemecko s prílivom 4 milióny dolárov.

Nie je žiadnym prekvapením, že najväčšie odlivy sú v USA, keďže výsledok stretnutia FOMC do značnej miery ovplyvnil správanie investorov.

Ak by sme analyzovali odlivy podľa konkrétnych spoločností, zistili by sme, že takmer všetky boli spôsobené spoločnosťou ProShares v hodnote 23,6 milióna dolárov. Na druhej strane, najväčší príliv bol zaznamenaný v spoločnosti 21Shares v hodnote 6,5 milióna dolárov.

Očakáva sa, že v prebiehajúcom týždni môže dôjsť k zmene nálady inštitucionálnych investorov. Všeobecný sentiment investorov na kryptomenovom trhu je ale stále negatívny, čo znamená, že k významnému prílivu pravdepodobne nedôjde.

Mohlo by ťa zaujímať: 5 rád kryptomenových milionárov, ako zbohatnúť. Používa ich až 70 % úspešných investorov!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance