Zmeškali ste poslednú možnosť dobre predať akcie Tesly

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Tesla včera mala svoj dlho očakávaný Battery Day, na ktorom predstavila technológie, ktoré jej v budúcnosti pomôžu predať viac áut. Cenu výroby batérií plánuje v nasledujúcich troch rokoch znížiť na polovicu, predstaví nový model ktorý bude stáť iba 25 000 $ atď. Zatiaľ čo nové technológie samé o sebe sú ohromujúce, prakticky o všetkom sme vedeli dopredu. Chýbal ten povestný moment prekvapenia, vďaka ktorému akcie Tesly v minulosti rástli ako šialené. Investorom robia vrásky na čele aj dlhé časové horizonty chystaných inovácií.

Elektromobil od Lucid Air je rýchlejší ako Tesla a zvládne 837 km na jedno nabitie!

Bublina s akciami od Tesly praskla

Hodnota akcií spoločnosti Tesla pritom v posledných dňoch a týždňoch významne vzrástla v očakávaní šialeného dňa batérií. Všetky technologické inovácie tak boli dopredu započítané a to je dôvod, prečo teraz padajú.

Tesla sa aktuálne obchoduje v okolí 380 $ a za dnešný deň padli o 11%. Podobne klesli aj včera. Tesla si teda neudržala momentum a graf jej akcií nepríjemne pripomína známy bublinový graf. Aktuálne za sebou máme bulltrap a v najbližších týždňoch či mesiacoch nás čaká obdobie dlhodobého prepadu. Teda… pokiaľ Elon Musknevytiahne z rukáva nejaké eso ako elektrické auto s antigravitačným podvozkom ktoré serie zlaté tehličky.

Podobnosť oboch grafov je zarážajúca, však?

Parabolický rast skončil, vidíme sa o tri roky

Momentálne očakávame pozvoľný prepad až na maximum z marca tohto roka. Ak sa Tesla neodrazí od 180 $, ďalšiu zastávku očakávame na stovke.

Je vhodné poznamenať, že Tesle môže byť úplne jedno, ako hlboko jej akcie klesnú. S peniazmi teraz problémy nemá a nedávno od investorov vyzbierala päť miliárd dolárov na stavbu tovární. Hodnota majetku Elona Muska síce týmto prepadom utrpí, ale to sa dalo čakať. Veď iba za rok 2020 zarobil viac, ako legendárny investor Warren Buffett za celý svoj život!

Aj keď spoločnosť Tesla je ekonomický zázrak a v budúcnosti sa takmer určite zaradí medzi amerických velikánov s biliónovými kapitalizáciami, aktuálne už vystrieľala všetky náboje, vyzbierala všetky peniaze a je čas pracovať na ďalšom veľkom parabolickom raste, ktorý príde o ďalšie 2-3 roky, ako je pri Tesle zvykom. Dúfame, že ste si to užili a au revoir dans trois ans.

Disclaimer/ Tento článok nemožno považovať za investičné poradenstvo. ide iba o názor autora. Za prípadné straty spôsobené nákupom či predajom akcií Tesly v žiadnom prípade nie sme zodpovední!

Z iného súdku. Chcete odísť v tridsiatke do dôchodku? Venujte pozornosť hnutiu FIRE, ktoré má zmysluplný návod, ako na to. A nevyžaduje to žiadne riskantné investície. Vlastne nemusíte robiť nič, iba tvrdo pracovať a šetriť.

Ako v tridsiatke odísť do dôchodku? Predstavujeme FIRE movement

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre