Kapitalizácia DeFi dosiahla historické maximum! Coiny týchto projektov však tvrdo padajú

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

DeFi Ethereum zázrak pokračuje! Tento ekosystém po septembrovom zaváhaní opäť začal priťahovať kapitál a aktuálne už sú v smart kontraktoch jednotlivých projektov locknuté kryptomeny s celkovou hodnotou 9,7 miliardy dolárov! Na prvom mieste sa drží DEX Uniswap s 1,91 miliardami, druhé miesto okupuje lending platforma Aave s 1,4 miliardami a tretí je Dex pre stablecoiny Curve Finance s 1,28 miliardami. bývalý líder tohto trhu Maker sa prepadol až na štvrté miesto.

Do trhu sa za posledné dva týždne vrátili tri miliardy dolárov a celková kapitalizácia čoskoro otestuje hranicu desať miliárd dolárov. Očakávame, že ju čoskoro prekoná, keďže vkladať peniaze do týchto smart kontraktov je stále extrémne výhodné.

Úroky generované lending platformami alebo poskytovaním likvidity v AMM pooloch decentralizovaných zmenární sú vysoké a to je jediný dôvod, prečo ich investory využívajú.

Každý kto sa zúčastnil tohto DeFi airdropu dostal 600 000 $

Zdroj - defipulse

DeFi stúpa z popola, no coiny týchto projektov klesajú

Je nutné dodať, že objem kapitálu ktorý je locknutý v DeFi nemá nič spoločné s tokenmi týchto projektov, ktoré sa obchodujú na klasických, aj decentralizovaných burzách. Asi najlepším príkladom je UNI token od burzy Uniswap, ktorý je aj týždeň po spustení extrémne volatilný. S likviditou na burze to však nerobí nič.

Uniswap Token UNI/USDT - Binance
Uniswap Token UNI/USDT – Binance

Viete o tom, že Uniswap pred týždňom spravil najväčší airdrop v histórii? Každému kto túto burzu použil v peňaženke pristálo 400 UNI tokenov. Vypočítajte si, akú majú hodnotu. Ak chcete nakupovať UNI, odporúčame prečítať si našu technickú analýzu: ANALÝZA Uniswap tokenu (UNI) – 50% ziskov je preč, oplatí sa teraz nakúpiť?

Podobne sú na tom ďalšie tokeny, ktoré boli v predchádzajúcich týždňoch extrémne ziskové. Padajú, no objem kapitálu vo svojich projektoch neovplyvňujú. Jasným príkladom je YFI (yearn.finance), za posledných sedem dní stratil 29% hodnoty. Aave prišiel o 18%, Maker -6%, Compound -14%, SushiSwap -12% a DFI.moeny – 32%.

A tak ďalej…

Tento trend ukazuje, že DeFi coiny boli výrazne nadhodnotené. Alebo nie, ťažko povedať. Nikto nevie odhadnúť, čo je férová cena za tieto kryptomeny. Investori môžu iba hádať. FOMO strieda strach a to sa odzrkadľuje aj na grafoch.

Z iného súdku. Ste mladý a chcete odísť v tridsiatke do dôchodku? Celosvetové FIRE hnutie vám poradí, ako na to. A nepotrebujete žiadne riskantné investície či šťastie v podnikaní. Postačí tvrdá práca, znižovanie výdajov, šetrenie peňazí a trpezlivosť. Viac sa dočítate tu:

Ako v tridsiatke odísť do dôchodku? Predstavujeme FIRE movement

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre