Elon Musk v tomto roku zarobil viac, ako Warren Buffett za celý život!

0

Byť geniálny vynálezca, bezohľadný businessman a skvelý líder v Amerike sa vypláca! Kontroverzný Elon Musk má všetky tieto charakteristiky a stáva sa z neho najbohatší človek sveta! Na Jeffa Bezosa síce ešte stráca pár desiatok miliárd dolárov, no dobehnúť ho určite nebude problém, kedže Elon narozdiel od šéfa Amazonu rozbehol hneď dve multimiliardové firmy. A obom sa v tomto roku darí viac, než kedykoľvek predtým!

Elon Musk jazdí na vlne hypu a ide mu to geniálne!

Tesla má za sebou Battery day, ktorý spolu s delením akcií vyhnal hodnotu spoločnosti do extrémnej výšky. Jej akcie sa aktuálne obchodujú za 428 $. K tomu pridajme hype okolo SpaceX a IPO Starlinku a je jasné, že Elon zažíva najlepší rok svojho života. Vyhráva na každom fronte!

Elon sa v tomto roku dostal do prvej trojky najbohatších ľudí na svete po tom, čo zarobil 80,7 miliardy dolárov. Späťnásobil tak svoje bohatstvo a nie len že obehol legendárneho investora Warrena Buffeta, počas korony zarobil viac, než Buffett za celý svoj život!

Bloomberg-top-10-billionaires-0922
TOP 10 miliardárov podľa Bloombergu

Samozrejme, porovnávať týchto dvoch ľudí nie je fér. Warren získal svoje bohatstvo opatrným celoživotným investovaním, zatiaľ čo Elon (hlavne s Teslou) jazdí na vlne hypu a biliónov dolárov, ktoré Fed pumpuje do ekonomiky. Tak ako tak, je to zaujímavé.

Nakoniec ešte pripájame vývoj hodnoty akcií Tesly za posledných osem mesiacov. Toto je Elonov najlepší (i keď nie jediný) mlynček na peniaze:

Tesla
Tesla

Pobavili ste sa? Chcete sa pobaviť ešte viac? Róbert Fico bol obvinený z trestného činu! A je tak zúfalý, že sa rozhodol napísať otvorený list prokurátorovi Honzovi. Čítajte viac tu:

Fico je obvinený z trestného činu! Toto napísal v liste prokurátorovi Honzovi

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre