elon musk predava vily lambo

Prototyp elektromobilu od Lucid Air má dojazd vyše 837km a Teslu bez problémov predbehne v šprinte na štvrť míle (400m)

Po obrovskom úspechu automobilky Tesla na poli elektromobilov vznikla miriáda malých výrobcov ktorých cieľom je ukradnúť si časť trhu pre seba. Elonova spoločnosť však nateraz kraľuje a v predajoch elektrických vozidiel (EV) je jasne na prvom mieste a očakávame, že v roku 2021 zákazníkom dodá takmer milión vozidiel. Konkurencia však nespí a taktiež pracuje na rýchlych a moderných autách.

Firmy ktoré sa venujú výrobe EV-čiek je viac než dosť a ich vyhlásenia sú prinajmenšom smelé. Máloktorá z nich to však dotiahne až k výrobe prototypu. Lucid Air k nim však patrí a ich nové auto vyzerá veľmi zaujímavo.

Lucid Air Dream Edition je lepší než Tesla?

Auto pritom nepoužíva žiadnu vesmírnu technológiu. Firma doň montuje 110 kWh batériu a vďaka úspornosti auta a pokročilej technológii regeneratívneho dobíjania Lucid Air na jedno nabitie zvládne až 837 km. Samozrejme, reálna spotreba pri každodennom jazdení bude nižšia, no aj tak je to skvelý výkon.

Lucid Aur Dream Edition sa však najviac zviditeľnil šprintom na štvrť míle (400m). Túto vzdialenosť urazil za rekordných 9,9 sekundy – rýchlejšie, než to dokáže najrýchlejšie komerčné auto súčasnosti, Tesla Model S. Hatchback od Tesly však stále drží rekord medzi produkčnými vozidlami v zrýchlení z nuly na stovku. Na tom bude musieť Lucid Air popracovať.

Spoločnosť Lucid Air však bude musieť zamakať, aby si tento rekord udržala. Tesla totiž pracuje na novej verzii modelu S s tromi elektromotormi (súčasná verzia ich má dva). Táto verzia je známa pod názvom Plaid a bude mať podstatne lepšie zrýchlenie.

Elon Musk vyhlásil, že produkcia nového S-ka začne v októbri alebo novembri tohto roka. Modely S a X sa tiež môžu tešiť na nový interiér, väčšiu batériu a ďalšie vylepšenia. Veľké zlepšenie dojazdu áut od Tesly môžeme očakávať po dni batérií (Battery Day), ktorý nás čaká už zajtra (22.9.). Čo na ňom bude predstavené?

Všetko o nadchádzajúcom Battery Day nájdete v našom článku:

Zajtra bude Tesla Battery Day! Čo všetko na ňom Tesla predstaví?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance