Zajtra bude Tesla Battery Day! Čo všetko na ňom Elon Musk predstaví?

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Tesla battery day sa blíži! Zistite, prečo investori už teraz šalejú – čo všetko môžeme očakávať?

Kľúčovou technológiou americkej energetickej spoločnosti a automobilky Tesla sú batérie. Tento faktor najviac limituje produkciu ich elektrických vozidiel a energetických riešení pre domácnosti či celé mestá. Vysoká produkcia lacných a ekologicky nezávadných batérií s vysokou energetickou kapacitou je podľa Elona Muska najlepší spôsob, ako posunúť svet smerom k udržateľnej a čistej energetike.

Tesla Battery Day sa bude konať 22. septembra! Akcie Tesly však rastú už dnes. A to poriadne! Viac sa dočítate tu.

Tesla si bude vyrábať vlastné a väčšie obaly na batérie

Tesla battery cell

Obrovské továrne Gigafactory vyrábajú milióny batérií ročne. Tesla však niektoré časti objednáva u dodávateľov. Jednou z nich sú aj samotné batériové články. Nové batérie od Tesly by mali byť väčšie, vďaka čomu sa spotrebuje menej materiálu.

Špekuluje sa, že nové článku budú mať šírku 45 mm a výšku 75 mm.

Výhodou väčších článkov je aj vyššia výsledná energetická hustota batérií. Menej obalového materiálu = väčšia kapacita na ukladanie energie. Väčšie články však môžu mať problémy s prehrievaním.

Nová chémia

Očakávame, že Tesla zvýši kapacitu svojich batérií aj výskumom chemických procesov. Je dosť možné, že v batériách budúcnosti bude používať viac kremíku. Ten má tendenciu zvyšovať kapacitu, no na anóde spôsobuje praskliny, čím zhoršuje degradáciu.

Ďalším dôležitým prvkom je kobalt. Ide o drahý materiál ktorý výrazne zvyšuje cenu a časti zásobovacích reťazcov majú problémy s potláčaním ľudských práv (kobalt ťažia moderní otroci v Afrike). Tesla momentálne vo svojich batériách používa menej než 3% kobaltu a v ďalšej generácii (ktorá bude predstavená 22.9.) podľa Elona Muska nebude žiadny kobalt.

Očakáva sa taktiež predstavenie úplne novej batériovej chémie (lítium-železo-fosfát), ktorá síce ponúka nižšiu kapacitu, no taktiež cenu.

Môže vás zaujímať: Čo sa vám stane ak ukradnete Teslu? – Radšej to ani neskúšajte

Zvýšenie produkcie batérií

Ako sme spomenuli, Teslu momentálne najviac limituje výroba batérií. Vo svete ich nie je dostatok, aby pokryli dopyt po výrobkoch tejto firmy. Očakávame predstavenie niekoľkých technológií, ktoré umožnia vyrábať batérie rýchlejšie a efektívnejšie. Taktiež sa očakáva otvorenie novej výrobnej linky pri továrni vo Fredmonte.

1,6-miliónov kilometrov na batériu

Tesla už dlhšiu dobu naznačuje, že pracuje na takzvanej million-mile battery (batéria, ktorá v aute vydrží odjazdiť 1,6 milióna kilometrov, než nastane prílišná degradácia). Takéto batérie sú extrémne dôležité hlavne pre chystaný Tesla Semi – kamión.

Vyššia rýchlosť nabíjania

Schopnosť rýchlo nabíjať batérie je pre autá kľúčová. Nikto predsa nechce čakať pol hodinu, aby mohol ďalej jazdiť. Dnešné Tesla nabíjačky do batérií púšťajú 250 kW, v blízkej budúcnosti by sa však toto číslo malo zvýšiť, potenciálne až na 410 kW. Toľko totiž zvládnu súčasné nabíjačky. Sú však limitované.

Čo čítať ďalej?

Viete o tom, že Wall Street má ďalšieho miláčika, Sú nim takzvané psychedelické akcie! Teda akcie spoločností, ktoré sa zaoberajú výrobou a výskumom psychedelických drog.

Nestihli ste boom okolo marihuany? – Sledujte tieto psychedelické akcie!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre