Binance logo.
Binance logo. Zdroj: shutterstock.com/rastudio

Binance, ako jedna z popredných kryptobúrz, nedávno ohlásila zámer vytvoriť novú decentralizovanú burzu (DEX) s vlastným blockchainom – Binance Chain. Zdá sa, že ich plány naberajú na obrátkach, keďže spoločnosť práve vyhlásila neuveriteľne zaujímavú súťaž s názvom Dexathon. Jej podstatou je kódovanie spomínaného blockchainu, pričom víťaz si môže odniesť veľmi slušnú výhru v hodnote 1 milión USD.

Cieľom projektu a zároveň aj úlohou pre kodérov, ktorí sa zapoja, je vytvoriť prototypy decentralizovanej burzy. Tá sa má vyznačovať vysokou rýchlosťou a kapacitou. Respektíve pôjde o vytvorenie „dex blockchainu“ s nízkou latenciou a vysokou priepustnosťou.

Tip redakcie: Prečítajte si náš článok – Binance ponúka 250 tisíc dolárov za dolapenie hackerov

Aké sú požiadavky

Dex prototyp by mal mať nasledujúce funkcie:

  • odosielanie a príjem natívnej mince
  • možnosť vzniku nového tokenu
  • odosielanie a prijímanie transakcií
  • možnosť obchodovať medzi jednotlivými tokenmi navzájom

Vo svojom vyhlásení spoločnosť uvádza:

„Naším cieľom je uľahčiť túto inováciu a na základe toho sme vytvorili súťaž zameranú na kódovanie s jasnou víziou dosiahnuť najlepšiu implementáciu do nášho nového blockchainu. Ako odmenu ponúkame celkový výherný fond vo výške 1 000 000 USD, ktorý bude vyplatený v kryptomene BNB

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Ako sa zapojiť

Aby ste sa mohli zúčastniť tejto súťaže, musíte sa zaregistrovať poslaním emailu na adresu dexathon@binance.com. V ňom treba uviesť vaše meno, veľkosť tímu, ak nepracujete sám, a priložiť aj váš životopis. Po odoslaní žiadosti môžete na kódovaní pracovať do 30. júna 2018, kedy prebehne uzávierka tejto súťaže. Následne začne Binance vyhodnocovať jednotlivé projekty.

Zaujímavá je aj ponuka pre univerzitné tímy, pri ktorej burza vybraným skupinám ponúkne grant vo výške 10 000 USD aj v prípade, že ich návrh nebude víťazný.

Záver

Vyzerá to tak, že príležitostí, ako si zarobiť na kryptomenách pribúda stále viac. Veríme, že aj u nás sa nájde dostatok šikovných programátorov, ktorí by sa mohli uplatniť vo sfére digitálnych mien. Popravde, komu by sa nezišiel sľúbený jeden milión.

Zdroj:
medium.com
bitsonline.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance