Bitcoin all-time high môže prísť už v polovici roku.
Bitcoin all-time high môže prísť už v polovici roku. Zdroj: shutterstock.com/GluckaPixels

O Bitcoine sa v poslednej dobe často píše a vzniká množstvo analýz. V tomto článku sa pozrieme na jednu z nich.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísal Michael C.

Analýza Toma Lee

Tom Lee je jeden z najuznávanejších analytikov na Wall Street. Tento človek, ktorý získal reputáciu bitcoinového býka, sa vo štvrtok vyjadril k aktuálnej situácií Bitcoinu. Spolu so svojím kolegom Robertem Sluymerem tvrdí, že cena Bitcoinu spadne na 5783 USD. Potom by sa však mala krivka grafu odraziť hore a na konci roku by mohla jeho cena byť až na 25,000 USD.

Táto dvojica taktiež uvádza, že aktuálny sentiment investorov je tak slabý, že sa trh nachádza v stave „pripraviť, zamieriť, páľ!“. Toto v podstate znamená, že akákoľvek negatívna správa môže presvedčiť nerozhodných ľudí predávať.

Až 25,000 USD

Leeho firma použila komplikovanú analýzu, ktorou navrhla možnú budúcnosť Bitcoinu. Táto analýza zahrňovala 22 korekcií, kedy krypto kleslo o 20 alebo viac percent, a to od roku 2010. Na základe týchto zistení Lee tvrdí, že stúpanie ceny Bitcoinu trvá zhruba 1,7 násobok doby jeho poklesu.

Tento časový rámec nám naznačuje, že Bitcoinu bude trvať 85 dní, než sa plne odrazí od svojho najnovšieho pádu o dĺžke 50 dní. To by znamenalo, že v polovici roku by sme mohli očakávať nové rekordné hodnoty jedného coinu. Tu vstupuje ich odhad 25,000 dolárov.

Ťažiari netrpia

Analytici v spoločnosti Fundstrat, firme Toma Lee, taktiež skúmajú následky, ktoré pád zanecháva na ťažiaroch. Aktuálne trh stagnuje a to znamená, že všetky peniaze za nakúpené Bitcoiny idú na náklady ťažby.

Jeho momentálna hodnota okolo 8000 USD predstavuje 40 % z decembrového all-time high. Pre minerov by nebolo vhodné ťažiť, až by sa cena dostala pod hranicu 3000 USD. Spoločnosť to prirovnala k roku 2015, keď ťažba Bitcoinu bola stratová, až keby sa Bitcoin dostal pod 200 USD za mincu.

Záver

Čo sa týka marca, tak ten je pre Bitcoin tradične najhorším mesiacom roku. Preto z relatívne nízkej hodnoty nebuďte zúfalí a spomeňte si na marec 2017. V tej dobe ste si jednu mincu mohli kúpiť aj pod 1000 dolárov!

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Zdroj:
cryptovest.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance