Drahý kov útočí na maximum
Drahý kov útočí na maximum. Zdroj: shutterstock.com/Alexander Limbach/beeboys

Uprostred neistej finančnej situácie, kedy mnohé americké banky krachujú, zlato, spoločne s kryptomenami, zaznamenávajú najsilnejší rastúci trend za posledný rok. Podľa údajov z TradingView, drahý kov v súčasnosti opäť útočí na historické maximum, od ktorého ho delí iba 5,80 %.

Cena zlata je tesne pod maximom

Ako vidíme na grafe nižšie, zlato iba v priebehu jedného týždňa dokázalo narásť o 10 %. Presne v rovnakom čase boli oznamované prvé krachujúce americké banky. Historické maximum zlata sa nachádza na úrovni 2 075 dolárov a trhová cena je v čase písania článku 1 953 dolárov.

Zlato smeruje na ATH
Zlato smeruje na ATH. Zdroj: TradingView
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Zlato bude dlhodobo rásť

Zlato vo veľkom akumulujú aj banky, ktoré vidia príležitosť, ako sa zaistiť voči aktuálnej situácii. Drahý kov má s bitcoinom jednu spoločnú vlastnosť, vďaka ktorej je takmer isté, že z dlhodobého hľadiska bude trhová cena rásť. Obmedzená ponuka totiž zabezpečuje pri zachovaní rovnakého dopytu zhodnotenie aktíva. Bitcoinová ponuka je úplne neelastická, zatiaľ čo ponuka zlata môže byť mierne navýšená v prípade nájdenia nového ložiska.

Ak sa viac zaujímate o drahé kovy, odporúčame vám prečítať si aj nasledujúce články:

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Na základe vyššie spomenutej dedukcie je vysoko pravdepodobné, že drahý kov prekoná nové maximum skôr či neskôr. Navyše podobné fázy trhu, v ktorých vládne neistota, nahrávajú drahým kovom do kariet.

Mohlo by ťa zaujímať: Zlato prudko rastie a útočí na historické maximum