Budúcnosť kryptomien je závislá od regulácie
Budúcnosť kryptomien je závislá od regulácie. Zdroj: Shutterstock.com/maxtrks28/AevanStock

Kryptomenová komunita netrpezlivo očakáva, či sa v tomto roku dočkáme reálneho znenia regulačných zákonov, ktoré majú byť hlavným ukazovateľom, aká bude budúcnosť kryptomien. Touto témou sa zaoberal aj legendárny investor Jim Cramer, o ktorom informoval portál news.bitcoin.com.

Budúcnosť kryptomien je závislá na reguláciách

Jim Cramer vyzýva investorov do kryptomien, aby sa urýchlene zbavili kryptomien. Dôvodom je jeho negatívny pohľad na blížiace sa regulačné zákony, ktoré by podľa jeho slov mohli zlikvidovať veľkú časť projektov.

Komisia pre cenné papiere a burzy bude robiť razie v spoločnostiach, ktoré nie sú v súlade so zásadami a predpismi. Vyzývam preto všetkých investorov, aby okamžite stiahli svoje investície z niektorých kryptomenových projektov,“ začal svoje varovanie Jim Cramer.

SEC a Bitcoin
SEC a Bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/CryptoFX
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Legendárny investor a manažér hedžových fondov v podstate reagoval na nedávne vyhlásenie, ktoré spoločne urobili Federálny rezervný systém (FED), Federálna spoločnosť pre poistenie vkladov (FDIC) a Úrad kontrolóra meny (OCC). O tejto udalosti sme vás informovali aj v našom článku, ktorého znenie si môžete prečítať tu: Deň zúčtovania sa blíži: FED vydal varovanie o kryptomenách.

Cramer dodal, že sa deje presne to, čo očakával. SEC dostal jasnú úlohu – zamerať sa na kryptomenové projekty, ktoré nespĺňajú predpisy, aby ich následne všetky postupne zlikvidoval.  Odvoláva sa aj na slová právnika Johna Starka, ktorý viac ako 18 rokov pôsobil v hlavných právnych funkciách SEC-u.

Nechcem aby celý sektor kryptomien skrachoval, to vôbec nie. Skôr vyzývam na kolaps projektov, ktoré nie sú ničím iným iba Ponziho schémou. Verte mi, kryptomeny podporujú len tí ľudia, ktorí v nich majú nasypané obrovské investície a tie chcú znásobiť. Nie je za tým nič iné. Nikdy nie je neskoro, aby ste ich predali, pretože môže byť ešte horšie,“ dodal na záver Cramer.

Aký záver môžeme zaujať? V určitom ponímaní je v súčasnej situácii investovanie do kryptomien omnoho rizikovejšie, ako sa môže zdať. Nachádzame sa vo vyčkávacej fáze, keď žiadny analytik nedokáže presne odhadnúť cenový vývoj kryptomien.

Čítaj ďalej: Aktuálne: známa kryptomenová burza je na tom veľmi zle – prepustila už 50 % zamestnancov