Veľká kryptomenová burza zažíva masívny prepad. Máte v nej peniaze?

Novinky Gemini má problémy
Gemini má problémy. Zdroj: Shutterstock.com/Sashkin a Shutterstock.com/innni
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Dôsledky krachu burzy FTX sú viditeľné dodnes. Mnoho spoločností má finančné problémy a centralizované burzy bojujú s nedôverou investorov, ktorí masívne sťahujú peniaze z búrz do svojich úložísk. Podľa portálu Coinedition, burza Gemini zaznamenala prudký pokles výmennej aktivity.

Údaje z CryptoQuant ukazujú, že Gemini môže čeliť vážnym problémom. Ako môžete vidieť na grafe nižšie, bitcoinové rezervy Gemini sa drasticky prepadávajú. Tento trend pretrváva už od marca 2020 v rámci globálneho trhu, no burzy zaznamenali práve po krachu FTX najmohutnejší odliv v histórii, ako sme vás informovali už skôr.

Gemini dosahuje dokonca rezervy na úrovni niekoľkoročného minima. Vklady Bitcoinu do burzy sú tiež na ústupe, čo odráža slabnúcu dôveru a nestabilitu. V neposlednom rade objem obchodov k decembru 2022 klesol medziročne až o 52 %.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Gemini je v problémoch

V novembri dokonca Gemini zaznamenala čistý odliv až 485 miliónov dolárov za jediný deň, o čom sa môžete dočítať viac v článku Panika pokračuje: z burzy Gemini odišlo 485 miliónov dolárov za jediný deň. Jej úverový partner Genesis totiž mal byť zapojený do aktivít skrachovanej burzy FTX.

Genesis je jednou z mnohých spoločností, ktoré boli naviazané na činnosť burzy FTX. V programe, ktorý poháňa Genesis, je uväznených až 900 miliónov dolárov investorov. Cameron Winklevoss, spoluzakladateľ Gemini, obvinil Barryho Silberta (CEO Genesis) z toho, že odďaľuje vyjednávanie o vyriešení problému.

Bez ohľadu na to, akým okolnostiam burzy čelia, bežného investora bude na konci dňa zaujímať len to, či sa môže dostať k svojim peniazom. Skrachované spoločnosti v roku 2022 opäť potvrdili, že malí investori utrpia vždy najviac a nie sú takmer nijako chránení.

Problém centralizovaných búrz ale ani zďaleka nie je jediný faktor, ktorému bude kryptomenový trh v nasledujúcom období čeliť. O faktoroch, ktoré budú ovplyvňovať trh v roku 2023 sa môžete viac dočítať v tomto článku. Gemini zatiaľ funguje bez problémov naďalej, no pribúdajúce negatívne správy spôsobujú masívny zostup.

Mohlo by ťa zaujímať: Aktuálne: známa kryptomenová burza je na tom veľmi zle – prepustila už 50 % zamestnancov

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.