FED varuje že kryptomeny sú rizikové
FED varuje že kryptomeny sú rizikové. Zdroj: Shutterstock.com/Sergey Kamshylin a Shutterstock.com/Burdun Iliya

Kryptomenové spoločnosti majú zo dňa na deň čoraz väčšie obavy o svoju budúcnosť. Podľa poslednej správy News Bitcoin, Federálny rezervný systém (FED), Federálna spoločnosť pre poistenie vkladov (FDIC) a Úrad kontrolóra meny (OCC) spoločne vydali varovanie bankovým organizáciám o rizikách kryptomien.

Hlavným dôvodom obáv je spoľahlivosť a bezpečnosť sektora digitálnych aktív. Regulátori budú čoraz viac tlačiť na dohľad nad činnosťami súvisiacimi s kryptomenami a nad spoločnosťami, ktoré majú sústredený kapitál v tomto odvetví. Aké sú tie najväčšie riziká?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Kryptomeny a ich hlavné riziká

V prvom rade asi nikoho neprekvapí, že problémom je stále pretrvávajúca vysoká volatilita kryptomien. To znamená, že investori sú vystavení veľkým stratám v sektore, ktorý dodnes nie je globálne regulovaný, o čo sa snaží aktuálne G20, ako sme vás nedávno informovali.

Kryptomeny musia podliehať prísnej regulácii!
Kryptomeny musia podliehať prísnej regulácii! Zdroj: shutterstock.com/24K-Production

Ďalším dôvodom je narastajúci počet podvodov a hackov. Digitálne meny so sebou prinášajú právnu neistotu a množstvo zavádzajúcich vyhlásení zo strany kryptomenových spoločností. Práve bežný retailový investor v takomto prostredí často doplatí za nevedomosť. O najhorších kryptomenových podvodoch sa môžete dočítať v článku Pozor, toto sú najhoršie kryptomenové podvody. Ako sa nenechať okradnúť.

Federálny rezervný systém, FDIC a OCC poznamenali, že budú monitorovať aj expozície bankových organizácií súvisiace s kryptomenovými aktívami:

Bankové organizácie by mali zabezpečiť vhodné riadenie rizík vrátane dohľadu predstavenstva, zásad, postupov, hodnotenia rizík, kontrol a monitorovania, aby bolo možné efektívne identifikovať a riadiť riziká.

Varovania od tretích strán najvyššieho kalibru môžu priamo ovplyvniť sentiment na kryptomenovom trhu v negatívnom slova zmysle. V roku 2023 môžeme očakávať, že regulácie budú čoraz viac zasahovať do priestoru digitálnych aktív.

Mohlo by ťa zaujímať: Pozor na tieto faktory v roku 2023 – kryptomeny čaká ťažké obdobie