Známa kryptomenová burza ma problém
Známa kryptomenová burza ma problém. Zdroj: shutterstock.com/VGstockstudio/0pen

Minulý rok bol pre burzy devastačný. Druhá najznámejšia burza FTX totálne skolabovala a projekty Luna, či Celsius mali rovnaký osud. Opačný trend v počte zamestnancov mala minulý rok spomedzi známych firiem iba burza Binance, ktorá ako sme informovali hľadala 2 000 nových ľudí. Analytik platformy The Block prišiel s porovnaním, ktoré burzy počas bear marketu prepustili najviac ľudí. Na samom konci sa potápa aktuálne 3. najväčšia futures burza.

Bybit má pravdepodobne problémy

Podľa zdroja The Block známa burza Bybit, kde obchoduje aj veľa Slovákov za posledné mesiace prepustila až 50 % svojich zamestnancov.

Výskum platformy The Block
Výskum platformy The Block. Zdroj: theblock.co

Je na tom dokonca ešte horšie ako Crypto.com, ktorá bol kritizovaná komunitou, že veľa penazí míňali na marketing. Teraz sa topia v devastačných problémoch. Z pomedzi známych búrz prepúšťali aj Huobi, BitMex a Kraken.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Čo sa deje s kryptomenovými burzami?

Veľký nárast záujmu o nákup kryptomien v rokoch 2020 a 2021 priniesol veľký nárast ziskov pre burzy. Napríklad Crypto.com sa nebáli za veľké reklamné kampane zaplatiť aj stovky miliónov eur. Iné burzy zasa expandovali do nových sektorov ako NFT a dokonca Binance na chvíľu spustila nákup akcií cez svoju platformu.

Po poklese na trhoch klesli aj objemy, čo sa prejavuje aktuálne aj na prepúšťaní zamestnancov. U FTX sa ukázalo, že keď na čele burzy stojí človek, ktorý nemá dostatočné vedomosti viesť úspešné firmu, tak následky sa dotknú celého kryptomenového sveta.

Treba byť maximálne opatrný a každej burze dôverovať s veľkou rezervou. Ak to nie je nutné za účelom obchodovania, tak peniaze si presunúť na vlastné peňaženky.

Prečítaj si aj: Ako nízko klesne Bitcoin v roku 2023? Anketa