Zázrak z USA – Najväčšie konglomeráty na svete zarábajú na tejto kríze

0

Ahojte, traderi. Dnes sa pozrieme na akcie firmy Amazon a ešte si pozrieme aj najznámejší index S & P 500. Veľa ľudí sa pýta, do akých akcií je najlepšie zainvestovať? Oplatí sa do ropných? Leteckých? Bankových? Do indexov? Čo hovoria grafy? Toto sú veľmi zložité otázky, ktoré ďaleko presahujú kapacitu jedného článku. Jednou z najsľubnejších akcií by však mohol byť Amazon. Tu sú dôvody, prečo sú akcie tejto firmy počas ekonomickej krízy na historickom maxime.

Vo svojom projekte Trader2.0 budem robiť budúci mesiac celo-denný workshop, kde spoločne s mojimi hosťami zodpovedáme tieto otázky.

Amazon

Zatiaľ čo veľa akcií je už dávnejšie v poklesoch a snažia sa vrátiť na svoje vrcholy, tak tu máme Amazon, ktorý je na svojom absolútnom maxime. Ako je to možné? Dáva to vôbec zmysel? Toto je samozrejme polemika, ale poviem vám minimálne dva dôvody, pre ktoré to dáva zmysel.

Jeff Bezos – Najbohatší človek na svete, ktorý krásne zarába aj na tejto kríze!

1. Amazon je veľký internetový obchod

Ale to ste asi aj vedeli. Nie je teda žiadnym tajomstvom, že v čase COVID-19 karantény, kedy bolo takmer všetko zavreté a ľudia boli doma, vo veľkom sa zvýšili nákupy cez internet. Ak jednoducho nemôžete ísť do klasickej predajne, tak pôjdete na internetovú stránku a nakúpite tovar alebo služby tam. Nie je teda žiadnym tajomstvom, že práve podobným službám sa v posledných týždňoch dosť darilo. Rovnako je to aj so spoločnosťou Netlifx. Priznajte sa, kto si ju v poslednom čase rovnako zaplatil?

2. FED a „dodávanie likvidity“

Druhý dôvod je prostý. Vďaka FEDu v tejto kríze rastie viac-menej všetko. Američania teraz tlačia naozaj enormné množstvo dolárov a používajú ich na pumpovanie akcií súkromných firiem a manipulovanie akciových indexov.

Prečítajte si náš report z akciového trhu a názor, čo to znamená pre svet:

(článok pokračuje pod odkazom)

Skvelý týždeň pre akcie! Sledujte s nami okrádanie celého sveta v priamom prenose

Amazon sa už teda nejaký čas drží na novom maxime. Ale je toto ten najlepší čas na nákup tejto akcie? Pre bližšie informácie z klasických trhov sa neváhajte pridať do našej spoločnej skupiny. Treba však sledovať zelenú trendovú líniu. Ak Amazon urobí breakdown, tak nás čaká hlbšia korekcia.

S & P500

S & P500 sa taktiež veľmi nechce dole. Ako hlavnú trendovú líniu evidujeme zelenú trendovku, ktorú sme už dávnejšie breakli smerom nadol. Tento index sa však naďalej pohybuje do strany a teraz dokonca rastie. Môj target na potenciálne dokončenie cyklu je 3 031 – 3 068 bodov. Ja osobne som zástancom toho, že indexy aj akcie ešte pôjdu dole a žiadne rýchle V sa konať nebude. Je to len môj subjektívny názor, no aj ja sa môžem mýliť. V každom prípade väčšia korekcia na S & P 500 by už bola prijateľná.

Bohatí na každej kríze ešte viac zbohatnú, zatiaľ čo my, obyčajní ľudia, máme po nej zdecimované úspory a sme ešte chudobnejší. Ako presne funguje mechanizmus, ktorý zabezpečuje tento presun hodnoty? Na to sme sa pokúsili odpovedať v našej novej sérii. V prvej časti vysvetľujeme, ako vlastne centrálne banky v čase krízy „zachraňujú“ ekonomiky a aké katastrofálne následky to pre nás má:

Takto bohatí zarábajú na kríze – Okrádajú nás, pretože nerozumieme systému – časť 1.


Moje meno je Jakub Kraľovanský a s Trading11 vám ponúkame spoločné členstvá – Trader2.0 + Trading11! Pozri TU

Okrem plateného obsahu na Trading11 máte v cene aj moje členstvo Trader2.0, v ktorom sa po novom nachádza: Predikcie na kryptomeny, forex, komodity, indexy a akcie, Mince so zápalnou šnúrou, 100K challange LIVE ROOM, Traderský chat, Extra fundamenty a môj osobný prístup.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.