Ak sledujete tento web, iste ste už zaznamenali, že Elon Musk dnes chystá niečo veľké. Nezadržateľne sa blíži štart Crew Dragonu – prvej novej pilotovanej vesmírnej lode od čias raketoplánov. Bude to poriadna šou a ja to chcem sledovať s vami. Takže ak máte chuť pozrieť si cool štart rakety, pripojte sa dnes o 22:15 na LIVE stream a pozrite si to celé naživo.

A ak ste tak ešte neurobili, prihláste sa na odber YouTube kanálu BitLink, kde pravidelne pridávame rôzne zaujímavé videá.

Čo je to SpaceX Crew Dragon?

Crew Dragon je nová vesmírna loď od americkej firmy SpaceX, ktorá je schopná prepravovať vo vesmíre ľudí. To sa môže zdať ako nuda, ale v skutočnosti ide o revolúciu. Doteraz totiž do vesmíru lietali iba lode, ktoré vlastnila vláda. Crew Dragon však vyvinula a vyrobila súkromná spoločnosť.

Koľko to stálo? Dosť veľa, ale menej, než by kto čakal. Elon Musk sa poriadne buchol po vrecku:

Koľko stál Elona Muska vývoj vesmírnej lode Crew Dragon? A kedy konečne poletí?

Lepší živý prenos

A ak sa radšej chcete pozrieť na záznam zo štartu komentovaný profesionálom, úplne skvelý zážitok v češtine pre vás chystá môj kamarát z kosmonautix.cz:

LIVE Sledujte s nami cestu prvej pilotovanej súkromnej vesmírnej lode k ISS

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance