Záujem o Bitcoin medzi finančnými expertmi rastie!
Záujem o Bitcoin medzi finančnými expertmi rastie! ,zdroj: www.shutterstock.com/ArtStocker

Nová štúdia spoločnosti Nasdaq, že kvalifikovaná väčšina finančných odborníkov plánuje zvýšiť svoju expozíciu voči Bitcoinu, a to najmä vtedy, ak americká vláda schváli deriváty kryptomien.

Zaujímavou skutočnosťou v tomto novom prieskume medzi približne 500 špičkovými finančnými odborníkmi je to, že investície do digitálnych aktív sú rastúcim fenoménom bez ohľadu na to, že ešte ani neboli schválené hotovostné ETF a kryptomeny nie sú oficiálnym a legálnym výmenným prostriedkom.

Mohlo by ťa zaujímať: Zakladateľ kryptomenovej burzy Binance: „Život krypto-podnikateľa je omnoho ťažší, ako si mnohí myslia!“

Nasdaq prináša zaujímavé správy

Štúdia vykonaná spoločnosťou Nasdaq, na ktorej sa zúčastnilo približne 500 finančných expertov, ukázala, že takmer traja zo štyroch profesionálov chcú ešte viac zvýšiť svoje investície do Bitcoinu a iných kryptomenových aktív, ak vláda USA celoplošne schváli kryptomenové ETF.

72 % opýtaných finančných poradcov uviedlo, že si ich získala idea zvýšiť svoju expozíciu voči derivátom BTC. Takúto informáciu ukazuje tlačová správa, ktorá poskytuje podrobnosti o výsledkoch štúdie.

Na druhej strane však Nasdaq odhalil, že menej ako 9 % opýtaných finančníkov je presvedčených o svojich schopnostiach poskytovať svojim klientom rady na odbornej úrovni o investíciách do kryptomien. Napriek tomu však všetci odpovedali, že už do Bitcoinu investujú alebo sa tak chystajú urobiť.

Medzi finančnými poradcami a inými ekonomickými expertmi stále existuje obrovská medzera vo vzdelaní, pokiaľ ide o kryptomenový priemysel. Štúdia druhej najväčšej burzy cenných papierov na planéte, hneď po NYSE v New Yorku, naznačuje, že o novodobej technológii a novom menovom systéme založenom na blockchaine sa je stále čo učiť.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Bitcoin len ešte čaká sláva

Vedúci prieskumu digitálnych aktív spoločnosti Nasdaq Jake Rapaport uviedol, že „počas posledného desaťročia sa finančníci zameriavali na presun aktív do indexových fondov“.

Keďže do svojich investičných stratégií začleňujú po novom už aj digitálne aktíva, vyjadrujú veľký záujem o podobný inštrument, ktorý môže svojim klientom ponúknuť široké portfólio aktív,“ dodal.

Táto nová štúdia potvrdzuje to, čo sa už pozoruje dlhú dobu na trhoch s kryptomenami. Záujem o Bitcoin a ďalšie digitálne aktíva neustále rastie, a nielen v USA, ale po celom svete. Spolu s retailovými a inštitucionálnymi finančnými expertami a investormi začali túto triedu aktív akceptovať či dokonca hromadiť už aj finančné spoločnosti vrátane niektorých bánk.

Čítaj ďalej: Giganti Blackrock a Fidelity investujú do tohto kryptomenového projektu 400 miliónov dolárov!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre