Krajiny G7
Krajiny G7. Zdroj: Google

13. októbra sa vo Washingtone konalo dôležité zasadnutie finančných lídrov krajín G7, ktorí diskutovali o budúcnosti digitálnych mien centrálnych bánk.

Prečítaj si tiež: Rusko nepôjde cestou komunistickej Číny – kryptomeny nezakáže

Zasadnutie G7

Finanční zástupcovia siedmych najsilnejších svetových ekonomík diskutovali o budúcnosti digitálnych mien, ktoré vytvoria centrálne banky. Podľa najnovších informácií sa predstavitelia G7 zhodli, že digitálne meny centrálnych bánk nebudú v žiadnom prípade ohrozovať zákony a normy.

Krajiny G7 sú Kanada, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Japonsko, UK a USA. Oficiálne vyhlásenie po zasadnutí znie takto:

„Silná medzinárodná koordinácia a spolupráca v týchto otázkach pomáha zabezpečiť, aby inovácie vo verejnom a súkromnom sektore prinášali rôzne domáce aj zahraničné výhody a zároveň boli bezpečné pre používateľov a širší finančný systém.“

Môže ťa zaujímať: Inštitucionálni investori za týždeň naliali 226 mil. $ do produktov BTC

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Digitálne meny budú dopĺňať hotovosť

Všetky digitálne meny, ktoré budú vydané príslušnou centrálnou bankou, budú efektívne dopĺňať hotovosť. Okrem toho by mali fungovať ako bezpečné a likvidné aktíva. Hlavným cieľom ostáva zabezpečiť čo najmenšiu energetickú náročnosť.

Lídri G7 sa zhodli aj v otázke zodpovednosti. Spoločne sa zaviazali, že zabezpečia, aby digitálne meny nespôsobili žiadne negatívne vedľajšie účinky pre medzinárodný menový systém.

Zatiaľ sa žiadna z uvedených krajín oficiálne neodhodlala spustiť vlastné digitálne meny. V otázke vývoja a technológie je k tomu najbližšie UK.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance