Rusko nepôjde cestou Číny
Rusko a BTC. Zdroj: Google

Regulácia kryptomien je aktuálne vo svete financií zrejme tou najdiskutovanejšou témou. Niektoré krajiny dokonca idú cestou úplného zákazu ako napríklad Čína. Po najnovšom vyhlásení námestníka ministra financií, Rusko s určitosťou nepôjde touto cestou.

Prečítaj si tiež: Neuveríte aké bizarné kryptomeny tento rok urobili z ľudí milionárov

Rusko neplánuje zakázať kryptomeny

Svetový gigant, ktorému vládne Vladimír Putin, sa nevydá cestou Číny a kryptomeny nezakáže. V nedávnom vyhlásení pre novinárov to potvrdil námestník ruského ministra financií, Alexej Mojsejev. Pre kryptomeny je to určite pozitívna správa, aj keď samotný zákaz by trhom po nedávnych udalostiach nemusel tak výrazne zamávať.

Mojsejev pred novinármi uviedol, že ruskí občania môžu bez akýchkoľvek obáv nakupovať digitálne meny a využívať pri tom kryptopeňaženky na zahraničných burzách.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Jediným zákazom naďalej zostáva platba kryptomenami:

„Zatiaľ môžem povedať, že platby kryptomenami budú naďalej zakázané. Zároveň však občania môžu nakupovať kryptomeny a používať elektronické peňaženky mimo územia Ruskej federácie. Verím, že tieto veci zatiaľ zostanú nezmenené. Neplánujeme totiž nič meniť.“

Kryptomeny už v Rusku disponujú zákonom, ktorý jasne definoval ich status. Aj keď je platba digitálnymi menami zakázaná, nie je jasné, či sa to v budúcnosti zmení. Hovorca Kremľa, Dmitrij Peskov, uviedol, že Rusko jednoducho nie je pripravené na to, aby sa Bitcoin stal zákonným platidlom.

„Je jasné, že Rusko na tieto kroky nie je pripravené.“

Môže ťa zaujímať: XRP zaznamenáva silný vzostupný sentiment – čaká ho veľké zhodnotenie?

Vláda vidí hlavný problém podobne ako Čína. Kryptomeny sú nezávislé a nie je možné ich nijako kontrolovať. Štáty ich jednoducho nemôžu mať pod kontrolou. A to podobné vlády ako Rusko a Čína nevedia prijať. Podľa Mojsejeva môžu kryptomeny ohroziť finančnú suverenitu Ruska.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre