Štyri altcoiny, ktoré tento týždeň prejdú zásadnými zmenami.
Štyri altcoiny, ktoré tento týždeň prejdú zásadnými zmenami. Zdroj: shutterstock.com/Kudryashka

Počas posledných dní či týždňov sme boli svedkami pomerne častých výkyvov cien takmer každej kryptomeny. Skúsení traderi takúto situáciu využívajú ako možnosť na profitovanie z obchodovania jednotlivých mien, respektíve na možné posilnenie (navýšenie) svojich pozícií v držaných coinoch.

Tento týždeň prinesie niekoľko zaujímavých udalostí, ktoré môžu cenu nižšie spomenutých altcoinov ovplyvniť. Poďme sa pozrieť, čo čaká kryptomeny Oyster, Unikoin Gold, ParkByte a Bread.

Oyster Protocol – PRL

(plánovaná udalosť – SHL airdrop)

Oyster Protocol je kryptomena, ktorá si dala za cieľ zásadne zmeniť spôsob, akým budú web hostitelia zarábať na obsahu svojich stránok. Namiesto príjmov z reklamy si majitelia budú môcť už čoskoro vložiť do svojich webov kód, ktorý im poskytne výnosy na základe celkového počtu zobrazení, či návštevníkov. Celá schéma bude fungovať na princípe, že návštevník stránky poskytne nepatrné množstvo výkonu svojho zariadenia, ktoré sa následne použije na potvrdenie transakcií v PRL sieti.

13 apríla 2018, nás čaká airdrop tejto kryptomeny, pričom každý, kto drží PRL dostane v pomere 1:1 Oyster Shell (SHL) token. Pôvodný termín airdropu bol naplánovaný na zajtra, avšak na poslednú chvíľu sa táto udalosť posunula o týždeň. Je to možno dané aj faktom, že zatiaľ sa žiadna burza či zmenáreň nevyjadrila, či bude tento airdrop podporovať.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Unikoin Gold – UKG

(plánovaná udalosť – ESPORTS LIVE BETTING)

Unikoin Gold (UKG) je ERC-20 token, ktorý je súčasťou platformy Unikrn. Tá sa špecializuje na licencované legálne stávky, zamerané na športové udalosti. Jedným z najväčších podporovateľov tohto projektu je Mark Cuban, miliardár, investor a majiteľ NBA klubu Dallas Mavericks.

Na zajtra, 6. apríla 2018 je ohlásené spustenie stávkovej platformy „Esports live betting“, ktorá má využívať práve technológiu tohto tokenu. Vzhľadom k tomu, že ide o jeden z najdôležitejších bodov roadmapy tohto projektu, jeho spustenie, respektíve oddialenie, bude mať pravdepodobne za následok značný pohyb na cene.

Tip redakcie: Prečítajte si náš článok Základný prehľad algoritmov, na ktorých stoja kryptomeny

Bread – BRD

(plánovaná udalosť  – IOS a ANDROID update pre Bread)

BRD je token, ktorý sa dostal do obehu v rámci ICO zameraného na vyzbieranie peňazí pre aplikáciu Bread (mobilná peňaženka pre iOS a Android). Tá v súčasnosti dokáže spracovávať iba platby s Bitconom. To sa má ale už o pár dni zmeniť – 7. apríla 2018 sa má rozšíriť podpora tejto peňaženky pre Ethereum, ERC-20 tokeny, Bitcoin Cash a aj samotný BRD token.

Je nepochopiteľné, že aplikácia, na ktorú sa zbierali financie kúpou kryptomeny BRD nebola až doteraz schopná tento token spracovávať. Každopádne, už pozajtra to bude inak, čo môže majiteľov tejto digitálnej meny podnietiť k jej častejšiemu využívaniu. Developeri aplikácie sa majiteľom tohto tokenu pravdepodobne chceli ospravedlniť, nakoľko ponúkajú viacero zaujímavých zliav v prípade, že držíte viac ako 10 000 tokenov .

Tip redakcie: Prečítajte si náš článok Prečo môže byť NEO kryptomenou roku 2018

ParkByte – PKB

(plánovaná udalosť  – delistovanie z BITTREX)

Nie všetky správy môžu byť pozitívne a jedna z negatívnych čaká aj kryptomenu ParkByte. Táto digitálna mena, ktorej hlavným cieľom je poskytovať plne decentralizované autonómne služby parkovaciemu priemyslu pomocou blockchain technológie to, zdá sa, už má zrátané.

Od zajtra, 6. apríla 2018 ju už totiž nebude možné obchodovať na burze Bittrex, nakoľko jej menový par bude vyradený z ponuky. Dôvodom je fakt, že PKB nebol schopný poskytnúť všetky dokumenty, ktoré burza požadovala.

Nech má PKB akokoľvek silný tím, s trhovou hodnotou nižšou ako 400 000 USD a vyradením z Bittrexu to bude mať pravdepodobne veľmi ťažké.

Záver

Tento týždeň nás teda čakajú zaujímavé udalosti aj na poli menej známych kryptomien. Uvidíme, či sa prvým trom podarí naplniť svoje ambície a ParkByte zachrániť, čo sa ešte dá. Každopádne nezabúdajte, že nech sú správy v kryptosvete akokoľvek pozitívne či negatívne, dôležité je mať svoje portfólio správne diverzifikované.

Zdroj:
bitcoinist.com