Zaraďte kryptomeny s dividendami do vášho portfólia a prežite bear market

Novinky Aké investície sú pri kryptomenách najlepšie?
Aké investície sú pri kryptomenách najlepšie? Zdroj: shutterstock.com/U.P.SD
BitmarketsBitmarkets

Väčšina retailových investorov preferuje stratégiu HODL, čiže dlhodobé držanie kryptomeny za cieľom dosiahnutia požadovanej hodnoty v istom časovom horizonte. I keď ide v podstate o najmenej náročnú a najjednoduchšiu cestu ako dúfať v budúce zhodnotenie svojho kapitálu, existujú aj iné spôsoby, ako svoje portfólio navýšiť bez potreby tradingu.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne.

Kým v decembri minulého roku zaznamenali hodleri (tí, ktorí včas nakúpili) obrovské zisky, začiatkom januára sa hodnota ich portfólia začala dramaticky znižovať. Bitcoin po koncoročnom epickom náraste začal oslabovať a s ním aj drvivá väčšina ďalších altcoinov. V prípade, že nechcete svoju hodl stratégiu opustiť, mali by ste sa pozrieť aj po iných alternatívach, ako počas medvedieho (klesajúceho) trhu zarobiť.

Ako delíte svoje portfólio?

V prvom rade by ste mali zanalyzovať stav vášho portfólia a zodpovedať si na nasledovné otázky:

  • Diverzifikujem svoje portfólio z hľadiska trhovej kapitalizácie jednotlivých mien, do ktorých som investoval?
  • Investujem do projektov podľa spôsobu ich uplatnenia? (prínos projektu, využiteľnosť meny, atd.)?
  • Delím svoje portfólio podľa dĺžky plánovaného investičného obdobia? (krátkodobé, strednodobé a dlhodobé)?

V prípade, že svoje investície delíte podľa posledného bodu, mali by ste k nemu pristúpiť nasledovne:

Dlhodobé investície: táto časť by mala obsahovať projekty, o budúcnosti ktorých ste skalopevne presvedčený. Hodlujete ich bez ohľadu na aktuálnu cenu, ignorujete krátkodobé výkyvy, pričom z dlhšieho časového hľadiska očakávate niekoľko násobné zhodnotenie vašej investície.

Strednodobé investície: sem môžeme zaradiť novšie a menej zabehnuté projekty, v ktorých vidíte potenciál rozvoja do budúcnosti. Dôležité je ale nakupovať v čase, kedy nie je cena prestrelená, teda vystihnúť moment podhodnotenia mince. V období býčieho (rastúceho) trhu vám totiž to môžu priniesť vyššie zisky ako vaše portfólio určené na dlhodobú investíciu.

Krátkodobé investície: vo všeobecnosti by tento typ mal tvoriť najmenšiu časť. Vzhľadom k tomu, že coiny zaradené do tejto skupiny obchodujete na dennej báze, nie je až tak nevyhnutné robiť si hĺbkové analýzy daného projektu, sledovať roadmapu, či študovať whitepaper. Dôležité je ale vedieť vyhodnotiť technickú analýzu, o základoch ktorej si môžete prečítať v našom článku Ako maximalizovať zisky zo signálov a technických analýz, respektíve sledovať našu sekciu zameranú na obchodovanie na trading11.com

Pasívny príjem sa hodí pre všetky typy investícií

Existuje však ďalšia stratégia ako zarobiť peniaze, ktorú investori často prehliadajú, a pritom sa hodí do každého typu portfólia. Je ňou pasívny príjem.

V nedávnej minulosti sme pre vás pripravili niekoľko dielov seriálu o kryptomenách, ktoré generujú pasívny príjem.

V tomto článku pridávame ďalšie meny, ktoré stoja za pozornosť a v podstate iba ich vlastnením, si dokážete zvýšiť svoj príjem. Netreba zabúdať ani na fakt, že dividendy sú vyplácané v kryptomene, takže jej budúci potenciálny nárast zvýši aj hodnotu vašich dividend.

Mohlo by vás zaujímať:  Ako analyzovať whitepaper – základ pre vašu investíciu do kryptomien

ARK

ARK je blockchain platforma tretej generácie, ktorá funguje na báze algoritmu Delegated Proof of Stake (DpoS). Táto kryptomena má jednu z najlepších desktop peňaženiek a zároveň ju je možné uložiť aj do hardvérovej peňaženky Ledger Nano S. Vďaka tomu je nakladanie s touto menou nie len užívateľsky jednoduché, ale aj bezpečné.

Ak chcete získať dividendy ARK, jednoducho kúpite coiny tohto projektu, držíte ich v peňaženke a zahlasujte za delegáta. Ten vám následne poskytne odmenu ako „prejav vďaky”, že ste za neho hlasovali. Základy k algoritmu DPoS si môžete prečítať v našom článku tu.

V prípade ARK môže za delegáta kandidovať každý, kto vlastní 25 ARK coinov. Následne majitelia mincí hlasujú vo voľbách, z ktorých vzíde 51 delegátov, ktorí sa starajú o spracovanie transakcií a tým pádom zabezpečujú chod celej siete. Väčšina delegátov vytvára plány zdieľania zisku, ktoré vám týmto spôsobom vygenerujú dividendy. Tie činia v priemere okolo 10% ročne. Celý proces volieb a výberu si môžete pozrieť na oficiálnych stránkach ARK tu.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

LISK

Rovnako ako ARK, aj LISK funguje na algoritme Delegate Proof of Stake. Vďaka tomu je celý proces pasívneho príjmu veľmi podobný ako v prípade ARKu. Pre zúčastnenie sa voľby delegátov tejto kryptomeny je potrebné mať uložené LSK v oficiálnej LISK web peňaženke, alebo v Lisk Nano wallet. Následne po skončení volieb delegáti zdieľajú svoj zisk s užívateľmi siete, ktorí za nich hlasovali. Celý proces je dobre vysvetlený na týchto stránkach.

NEO

Táto kryptomena fungujúca na algoritme Delegated Byzantine Fault Tolerance (dBFT) vás rovnako ako predošlé dve odmení dividendami. Tie sú vyplácané v podobe GAS tokenov, ktoré sa generujú pri vyťažení každého bloku. Pre získanie dividend je potrebné jednak NEO vlastniť a za druhé ho mať uložené v oficiálnej Neonwallet peňaženke. Priemerný ročný výnos sa pohybuje okolo 5%. Pre detailnejší výpočet odmeny môžete navštíviť stránku neotogas.com a na našom magazíne si prečítať špeciálny diel venovaný tejto kryptomene: Kryptomeny, ktoré generujú pasívny príjem – NEO

VeChain Thor

VeCHain, podobne ako NEO funguje na báze dvoch mien. V tomto prípade to je VET a THOR. Kým VET je natívna mena, THOR je rovnako ako GAS pre NEO, hnacou jednotkou siete. V závislosti od množstva a časového obdobia odkedy VET držíte, vám môže byť pridelený level, na základe ktorého sa vám odmena vykalkuluje. Jednotlivé levely dev team označil ako Staking, Strenght, Thunder, Mjolnir a Thrudheim. Pre presné vyčíslenie vášho pasívneho príjmu môžete použiť kalkulačku na stránke thorcalculator.com.

Icon

ICON používajúci algoritmus Loop Fault Tolerance (LFT) funguje rovnako ako niektoré kryptomeny uvedené vyššie  – na báze delegátov, ktorí zdieľajú svoje odmeny. Na rozdiel od VET alebo NEO, kde si viete vaše dividendy orientačne vypočítať, pri ICON to nie je možné vzhľadom k tomu, že algoritmus, ktorý počíta dividendy berie v úvahu nie len počet mincí, ktoré držíte, ale aj počet uskutočnených transakcií, ktoré jednotlivé nody spracovali v sieti.

PIVX

Poslednou kryptomenou v tomto článku, ktorá vám rovnako dokáže vygenerovať pasívny príjem je PIVX. Princíp odmeňovania funguje obdobne ako pri DASH, kde prevádzkujete masternode. Na jeho spustenie potrebujete vlastniť 10.000 mincí, čo pri aktuálnej cene 2.2 USD za jeden PIVX nie je zrovna málo. V prípade, že nedisponujte takýmto množstvom, stále môžete zarábať pomocou stakingu, kde vaša ročná odmena bude činiť približne 5%. Pre presný výpočet dividend môžete použiť kalkulačku na tejto stránke.

Záver

Generovanie pasívneho príjmu by malo byť nezanedbateľnou súčasťou vášho rozhodnutia pri investovaní do kryptomien a diverzifikácii vášho portfólia. Naštudujte si podmienky, vyhodnoťte riziká a určite vložte časť svojich financií aj do projektov, ktoré vás odmenia dividendami.

Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
medium.com
ark.io
vechain.org

txbtxb
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.