Návod ako zarábať a zhodnocovať kryptomeny na burze Binance

Novinky Návod ako zarábať a zhodnocovať kryptomeny na burze Binance
Návod ako zarábať a zhodnocovať kryptomeny na burze Binance. Zdroj: https://www.shutterstock.com/Singkham
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Najväčšia kryptomenová burza Binance ponúka viacero možností, ako pasívne zhodnocovať kryptomeny, ktoré držíte na burze. V čase medvedieho trhu ide o možnosť, ako aj napriek poklesom zarobiť. V dnešnom článku sa pozrieme na niekoľko spôsobov pasívneho zarábania, ktoré ponúka burza Binance.

Na začiatok si otvoríme na úvodnej stránke burzy kategóriu Zisk, kde sa nám zobrazia možnosti pasívneho zarábania.

Binance staking

O tom, ako využiť túto službu na zhodnocovanie vašich kryptomien, sme písali v samostatnom článku s názvom Ako zarábať cez Binance staking s odmenou až do 100 % APY? Táto služba vám ako používateľom burzy umožňuje uzavrieť vaše kryptomeny na stanovené obdobie (30, 60 alebo 90 dní, výnimočne 15) a po uplynutí tohto obdobia dostanete úrok v podobe kryptomeny, ktorú ste uzamkli. Výška úroku sa líši od projektu k projektu. Niektoré ponúkajú len niekoľko percent, iné niekoľko desiatok a ako sme písali vo vyššie spomínanom článku, sú aj také, ktoré núkajú zisk viac ako 100 %.

Zoznam kryptomien je neustále aktualizovaný. Binance v súčasnosti ponúka vyše 120 mincí s možnosťou stakingu. Popri uzamknutom stakingu burza ponúka aj rizikovejší DeFi staking. Ten obsahuje 13 kryptomien, ktoré možno stakovať. Percentuálny zisk sa líši od toho, či si vyberiete flexibilné zamknutie aktíva, alebo konkrétny počet dní (30, 60 alebo 120). DeFi staking umožňuje používateľom burzy Binance participovať na sektore decentralizovaných financií a dApps postavených na inteligentných zmluvách. Keďže DeFi je pre mnohých investorov veľká neznáma, Binance umožňuje sprostredkovane vstúpiť investorom aj do tohto sektora. Treba si však pred investovaním uvedomiť, že Binance nepreberá zodpovednosť za prípadné straty a komplikácie, ktoré môžu v danej sieti nastať.

Binance staking: DeFI staking

Binance staking: DeFI staking. Zdroj: Binance

Ak teda nechcete len tak držať svoje kryptomeny v peňaženke, môžete ich použiť na staking a zarobiť na tom.

Čítaj tiež: Aký vplyv má zvyšovanie úrokovej sadzby Fedom na ekonomiku a trhy?

BNB trezor

Trezor BNB je agregát výnosov BNB. Integruje v sebe viacero finančných produktov, ktoré ponúka Binance, ako Launchpool, Úspory, DeFi staking a ďalšie, a vo výsledku tak umožňuje držiteľom tokenov BNB maximalizovať svoje zisky z týchto tokenov. Po vložení tokenov BNB sa alokujú do rozličných investičných produktov burzy. Výhodou je, že ich kedykoľvek môžete z trezoru vybrať. Zisky sú distribuované do vašej spotovej peňaženky a pohybujú sa do výšky 20 %. Aj keď máte vložené svoje BNB v trezore, stále máte ako držiteľ BNB benefity v podobe airdropov.

K funkcii BNB trezor sa dostaneme cez kategóriu Zisk, kde klikneme na Trezor BNB. Následne v ľavej časti stránky v sekcii Moje podiely klikneme na možnosť Stakovať. Potom už len vyberiete množstvo tokenov, ktoré chcete vložiť do stakingu, začiarknete, že súhlasíte s podmienkami a výnosy sa vám budú pripisovať.

Binance: Trezor BNB

Binance: Trezor BNB. Zdroj: Binance

Farmárčenie s likviditou

Ide o možnosť poskytnúť svoje kryptomeny do poolu s likviditou, pričom každý pool obsahuje dva digitálne tokeny. Ako poskytovateľ likvidity sa stávate účastníkom na ziskoch z transakčných poplatkov. Zisky sú flexibilné a sú závislé od celkovej situácie na trhu a od správania daného aktíva v páre. Podrobný rozpis a vysvetlenie jednotlivých termínov nájdete v odkaze tu.

Binance: prehľad poolov

Binance: prehľad poolov. Zdroj: Binance

Binance ponúka dva druhy poolov: stabilný a inovačný. Stabilné pooly obsahujú v páre relatívne stabilné aktíva, napríklad obchodný pár USDT a BUSD (stablecoiny). Zisk pri takýchto pároch je okolo 1,29 % až 1,58 %, záleží od páru. Ide skôr o konzervatívnejšiu investíciu, preto aj výnosy sú menšie, ale stabilné.

Inovačné pooly ponúkajú väčšie možnosti zisku ako stabilné, keďže sú ovplyvnené volatilitou a zmenou na trhoch. Keď si zo zoznamu vyberiete pár, môžete pridať jednu kryptomenu z páru, resp. celý pár. Po kliknutí na možnosť Pridať potvrdíte, že súhlasíte s rizikom a prijmete podmienky služby.

Binance: ukážka vkladu likvidity do poolu

Binance: ukážka vkladu likvidity do poolu. Zdroj: Binance

Na obrázku vidíte pár tokenov APE a USDT. Do poolu ich môžete pridať samostatne, resp. spolu. Nižšie pod nimi máte možnosť vybrať čiastku na investíciu, v pravej časti vidíte celkový percentuálny výnos a nižšie podmienky použitia swapu, ktoré musíte pred pridaním likvidity odsúhlasiť. Vaše aktíva môžete kedykoľvek z poolu vybrať. Zisk sa vám zobrazuje v časti Neuplatnené odmeny vpravo hore, keď si otvoríte opäť stránku Farmárčenie s likviditou.

Úspory Binance

Do časti Úspory sa dostaneme rovnako ako doteraz cez kategóriu Zisk. Po kliknutí sa nám zobrazia možnosti ako Flexibilné alebo Uzamknuté úspory. Flexibilné úspory umožňujú držať danú kryptomenu na kryptomenovom sporiacom účte a získavať za to úrok. Flexibilné úspory môžete kedykoľvek zo sporenia vybrať, zatiaľ čo uzamknuté držíte istý vopred zvolený počet dní. Zamknuté sporenie poskytuje vyššie percentuálne zhodnotenie ako flexibilné. Váš zisk je garantovaný aj napriek poklesom na trhu. Zisk je vyplácaný na vašu spotovú peňaženku.

Binance: zamknuté úspory

Binance: zamknuté úspory. Zdroj: Binance

Záver

Kryptomeny a sektor DeFi otvorili nové možnosti finančného zhodnocovania a pasívneho príjmu, ktoré klasické financie neumožňovali. V časoch zvyšujúcej sa inflácie, hypoték a poplatkov v bankách sú finančné služby, ktoré ponúka burza Binance, užitočným nástrojom, ako zabrániť znehodnocovaniu peňazí a zarobiť aj niečo navyše. Burza v budúcnosti chystá aj ďalšie služby, ako si kryptomenami privyrobiť, takže sa jej produkty oplatí aj naďalej sledovať.

Čítaj ďalej: 5 vecí, ktorým sa vyhnite počas medvedieho trhu