Zachráni nás Bitcoin pred Googlom? A kedy je najlepšie investovať a kedy predať?

BITmarkets BITmarkets

Najťažšia časť investície je vedieť, kedy predať. Keď nakúpite, vždy musíte mať zároveň aj stratégiu na predaj – nemusí to byť hneď, dokonca ani tento štvrťrok, alebo v tomto roku alebo dokonca v niekoľkých ďalších rokoch. Neustále však zisťujete, ako skoro vyklíčia tzv. semená skazy tam, kde ste investovali. Pretože isté je to, že už boli zasadené.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne

Pozrime sa napríklad na gigantov Apple, Facebook, Amazon a Google. Tvoria približne 12 % S&P 500, ale v tomto roku predstavujú takmer všetky zisky na akciovom trhu. Áno, stále pretrvávajú snahy o narušenie ich dominantného postavenia. To by však paradoxne mohlo ešte zvýšiť ich hodnotu. A okrem škodlivých regulácií, čo iné by sa mohlo pokaziť?

Apple

Problémy spoločnosti Apple sú už viditeľné. Telefonické franšízy sú nestále. Opýtajte sa spoločností Motorola alebo Nokia, ak ich nájdete. Jeden krátky príklad nastávajúcich problémov: najúspešnejšia marketingová kampaň, ktorú urobil Steve Jobs s farebnými iMacmi, prebehla už pred takmer 20 rokmi a to znamená, že zábava je takmer na konci. Apple dúfa, že to nahradí službami, ale Google vedie v mapách, Netflix vo videu a Uber v doprave. Apple zaostáva vo väčšine ostatných segmentov rastu. Semeno skazy tejto spoločnosti bude zúfalá potreba novej kategórie produktov. A nebudú to hodinky.

Facebook

Možno si myslíte, že najväčšie problémy Facebooku sú obavy o ochranu súkromia, ktoré sa prejavili všade, okrem financií spoločnosti. Médiá sa starajú o súkromie. Užívatelia? Nie tak celkom. Akcie Facebooku sú na ATH. Semenom skazy Facebooku bude skôr populácia. Facebook má 2,2 miliardy aktívnych užívateľov za mesiac, čo je číslo, ktoré sa za posledných päť rokov približne zdvojnásobilo. Napriek tomu sa tempo rastu nutne spomaľuje. Počet užívateľov pravdepodobne nebude znovu zdvojnásobený a väčšina rastu pochádza z menej bohatého rozvíjajúceho sa sveta. Investorom sa nebude páčiť, keď sa rast zastaví.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Facebook, Google a blockchain chcú byť kamaráti

Amazon

Najväčšou výhodou a zároveň problémom Amazonu je financovanie z Wall Street. Investori sú ochotní sa krátkodobo uspokojiť s malými alebo žiadnymi ziskami, ak je na obzore a vo vývoji niečo, čo prinesie zisk z dlhodobejšieho hľadiska. A ako vieme, v odbore maloobchodných predajov (čo je hlavný odbor podnikania Amazonu) sú nízke marže. Keď investorom dôjde trpezlivosť s nízkou ziskovosťou Amazonu, bude hotovo.

Google

Semená skazy v materskej spoločnosti Googlu, vo firme Alphabet, sú oveľa viac skryté. Alphabet má tri kľúčové silné stránky: vyhľadávanie, vyhľadávanie a vyhľadávanie. Poskytuje bezplatné služby založené prevažne na centrálne riadenej infraštruktúre serverov. V tejto komunite svojich používateľov potom predáva súvisiace reklamy, zvyčajne keď ste najlepšie pripravení na kúpu danej veci. Dokonca aj prechod na mobily vyšiel dobre, pretože miliardy telefónov fungujú na operačnom systéme Android. Program na blokovanie reklám na telefónoch je krátkodobým nebezpečím. Takže odhaliť tu potenciálne semeno skazy bolo náročné.

Centralizácia siete ako najväčšie riziko

Centralizovaná štruktúra Googlu môže nakoniec podľahnúť náporu veľkej decentralizovanej infraštruktúry, napríklad takej, ktorá zvládne ťažiť a posielať Bitcoin. Centralizácia je tak spolu s poskytovaním služieb zdarma semenom budúcej skazy Googlu. V budúcnosti tak môže Google nahradiť globálna decentralizovaná počítačová sieť, vedľa ktorej bude výpočtová sila zariadenia Googlu s iba niekoľkými tisíckami serverov vyzerať ako trpaslík. Kryptokomunita môže mobilizovať výpočtovú silu v objemoch, ktoré sú neprekonateľné aj pre takých obrov, ako je Google.

Záver

Investovanie je už potom jednoduché. Pri každej investícii by ste sa mali zamerať na to, čo by sa mohlo pokaziť a potom predať skôr, než k tomu dôjde.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Zdroj: 
The Wall Street Journal

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI