Buterin už nie je miliardár
Buterin už nie je miliardár. Zdroj: Shutterstock, Alexey Smyshlyaev

Vitalik Buterin podľa jeho vlastných slov už nie je miliardárom. Ako sa mu podarilo prísť o peniaze?

Buterin prišiel so zaujímavou novinkou

Spoluzakladateľ Etherea sa na svojom twitteri podelil o veľmi zaujímavú informáciu. Podľa svojich slov sa už naďalej neradí medzi miliardárov. Čo sa teda stalo s jeho majetkom?

Buterin sa dostal do povedomia kryptomenového sveta v roku 2014. Vtedy spoločne s Hoskinsonom a Lubinom založili Ethereum. Vitalik je majiteľom digitálnej peňaženky, ktorá obsahovala v novembri 2021 približne 1,5 miliardy dolárov v ETH. Aký je však aktuálny stav?

Prečítaj si tiež: Miliardár z hedžového fondu Bill Ackman: „Terra bola krypto verziou pyramídovej schémy“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Cena ETH od tohto momentu klesla o viac ako 55 %. Buterin však nie je sám. O podstatnú časť svojich majetkov prišli aj ďalší veľkí hráči. Patrí medzi nich aj šéf burzy Binance Changpeng Zhao, ktorý prišiel o viac ako 80 miliárd dolárov.

Charita a podpora iných blockchainov

Spoluzakladateľ ETH patrí k najštedrejším investorom. Častokrát sa zúčastňuje rôznych benefičných akcií. Minulý rok daroval 5 % z celkovej cirkulujúcej zásoby tokenov SHIB indickému zdravotnému fondu na zmiernenie škôd z pandémie COVID-19. V tej dobe mal tento dar hodnotu 1 miliardy amerických dolárov.

Čítaj ďalej: Populárny ekonóm Harry Dent: „Bitcoin padne na 3 000 dolárov a v ďalšom boome vystrelí až na 500 000 USD!“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance