Yahoo sa púšťa do sveta kryptomien • Z trhu miznú špekulanti stávkujúci na pokles • Druhá šanca pre bitcoinové ETF

BITmarkets BITmarkets

Internetový gigant Yahoo po novom spúšťa obchodovanie s kryptomenami, špekulanti na pokles začínajú opúšťať svoje pozície, americký regulátor SEC sa chystá preskúmať všetkých deväť nedávno zamietnutých žiadostí o schválenie bitcoinových ETF a londýnska International Currency Exchange vydáva globálnu platformu pre obchodovanie s kryptomenami s názvom Bakkt. Svet kryptomien v poslednej dobe zaznamenal mnoho prevažne pozitívnych správ.

Bitcoinové futures kontrakty špekulujúce na prepad ceny boli minulý týždeň na historicky najnižších hodnotách, čo by mohlo indikovať dlhoočakávanú zmenu trendu kryptomenového trhu. Podľa dát americkej Komisie pre termínované obchodovanie s komoditami (CFTC) bol počet kontraktov špekulujúcich na pokles Bitcoinu iba 1266, čo je najnižšie číslo od decembrového uvedenia na trh.

„Táto reakcia špekulantov je s najväčšou pravdepodobnosťou pripisovaná blížiacemu sa rozhodnutiu americkej Komisie pre kontrolu cenných papierov (SEC) ohľadom schválenia prvého bitcoinového ETF spoločností CBOE a Van Eck, ktorému sa pripisujú veľké šance na úspech. Ďalej tiež silnou podporou investorov, ktorá drží Bitcoin nad hladinou 6000 USD,” vysvetľuje Jiří Karpják, analytik Kryptofondu.

Finanční giganti vstupujú na kryptomenový trh

Jeden z najväčších maloobchodných operátorov výmenných kurzov na svete s obratom cez 1,8 miliardy dolárov, londýnska International Currency Exchange (ICE), vydáva globálnu platformu pre obchodovanie s krytpomenami s názvom Bakkt. Na budovaní projektu sa podieľali napríklad firmy ako Microsoft, Starbucks či BCG. Mnoho investorov a nadšencov do kryptomien verí, že práve Bakkt je novým palivom pre naštartovanie býčej nálady na kryptomenových trhoch.

ICE združuje viac než 10 tradičných búrz po celom svete, napr. aj New York Stock Exchange (NYSE), čo by mohol priviesť do Bitcoinu a ďalších kryptomien „novú krv” v podobe inštitucionálneho kapitálu. Vďaka svojmu inštitucionálnemu základu bude Bakkt úplne podliehať americkej federálnej regulácii.

Bitcoinové ETF majú druhú šancu

Americká Komisia pre cenné papiere (SEC) oznámila, že sa chystá preskúmať všetkých deväť nedávno zamietnutých žiadostí o schválenie burzovo obchodovaných fondov (ETF) spoločností Proshares, GraniteShares a Direxion. Tie boli zamietnuté z dôvodu nesplnenia požiadaviek smerujúcich proti podvodom a manipuláciám. Presný dátum stanovenia rozhodnutia však nebol špecifikovaný. Trhy na túto správu zareagovali miernym rastom. Väčšina analytikov sa však domnieva, že konečné stanovisko SEC sa týmto nezmení.

Preskúmanie môžeme aj napriek tomu považovať za pozitívny signál do budúcnosti, pretože to poukazuje na fakt, že SEC nie je jednoznačne presvedčená o zamietnutí ETF. Tomu napríklad nasvedčuje aj fakt, že jedna z členiek komisie, konkrétne komisárka Hester M. Pierce, vyjadrila jednoznačný nesúhlas s rozhodnutím o zamietnutí ETF bratov Winklevossovcov,” hovorí Petr Hotovec, analytik Kryptofondu.

Yahoo sa púšťa do sveta kryptomien

Yahoo Finance po novom spúšťa obchodovanie s kryptomenami Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC). Okrem toho poskytuje sledovanie štatistík a vývoja grafov kryptomien Bitcoin Cash (BCH), Ethereum Classic (ETC) či EOS. Značná časť kryptomenovej komunity sa k tejto udalosti vyjadrila so slovami, že je to dôležitý krok vpred pre globálnu adopciu kryptomien. Napríklad, kryptomenový nadšenec a zakladateľ spoločnosti Morgan Creek Digital Anthony Pompliano sa na Twitteri vyjadril takto:

 

tweetČlánok nám bol zaslaný kryptofondom.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI