[Správy] Medvedí trh BTC končí, ostatné altcoiny si ešte počkajú • USD stráca v Afrike dominanciu • Zalistovanie tokenu nezaručí jeho úspech…

BITmarkets BITmarkets

Medvedí trh Bitcoinu končí, ostatné altcoiny si ešte počkajú • Zalistovanie tokenu nezaručí jeho úspech • Americký dolár stráca v Afrike dominanciu • Výrobcovia ASIC čipov veria v budúcnosť kryptomien

Medvedí trh Bitcoinu končí, ostatné altcoiny si ešte počkajú

Kira Sun, investičná manažérka v blockchain investičnej spoločnosti Block VC v Číne, uviedla, že je presvedčená, že medvedí trh na Bitcoin sa končí, ale altcoinom to bude trvať dlhšie, než sa zotavia. Na otázku, či si myslí, že sme dosiahli dno medvedieho trhu, Sun odpovedala:

“Myslím, že to závisí od toho, ako rozumiete štruktúre trhu. Myslím si, že pre samotný Bitcoin dosiahol dno, ale pre ostatné kryptomeny je koniec ďaleko. Myslíme si, že medvedí trh, pokiaľ ide o kryptomeny iné než BTC, bude to trvať dlhšie ako 200 dní.”

Sun tvrdí, že tieto predpovede, najmä pre BTC, sú založené na pozorovaní blockchain siete a sledovaní transakcií s BTC. Sun verí, že Bitcoin sa teraz obchoduje s tým, čo nazýva “primeranou hodnotou”, založenou na fundamentálnej analýze blockchain transakcií. Ďalej povedala:

“Vypočítame čistú transakčnú hodnotu Bitcoinu a myslíme si, že cena Bitcoinu nie je žiadna bublina.”

Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Americký dolár stráca v Afrike dominanciu

Dominancia amerického dolára, ako vyrovnávacej meny v Afrike je spochybnená novo vznikajúcimi finančnými platobnými metódami a pôvodnými africkými fiat menami. V priebehu štyroch rokov, do roka 2013 obchodovalo na kontinente prostredníctvom amerického dolára o 1,2 miliardy menej ľudí, ako s miestnymi menami alebo mobilnými peniazmi a možno aj s kryptomenami.

Podľa novej správy spoločnosti SWIFT, USD stráca svoju hegemóniu ako medzikontinentálna cezhraničná vyrovnávacia mena v Afrike. Podiel platieb z Afriky prostredníctvom amerického dolára klesol z 50% v roku 2013 na 45,1% v roku 2017. Došlo aj k zvýšeniu objemu platieb v rámci Afriky z 10,2% v roku 2013 na 12,3% v roku 2017, čo ukazuje, že stále viac platieb smeruje v rámci Afriky, oproti zúčtovaniam mimo Afriku. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Zalistovanie tokenu na burze nezaručí jeho úspech

Pre mnohé tímy ICO je zalistovanie ich tokenu na niektorej burze hlavného výmenného zoznamu svätým grálom, vrcholom úspechu. Likvidita, validácia a dôveryhodnosť poskytovaná kryptoburzou prvého stupňa je prínosom pri postúpení projektov do ďalšej etapy. Vytvorenie projektu, ktorého token má dlhodobú hodnotu a je schopný generovať dopyt, je ťažké. Veľa projektov jednoducho nemá to.

Burzy ako Binance, Okex, Huobi, môžu poskytnúť likviditu. Ale jedna vec, ktorú tieto platformy nemôžu vytvoriť, je dopyt. Musí existovať dôvod, prečo by obchodníci mali kúpiť konkrétne aktíva.

Pre ilustráciu, Binance zaznamenala za posledných 24 hodín obchodovanie vo výške 1,3 miliardy dolárov, z toho EOS 42 miliónov USD a Stellar 20 miliónov USD. Pokračujte ďalej a v zozname nájdete stovky tokenov, ktoré mali svoj celkový objem obchodovania na platforme medzi 0% a 0,01%. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Výrobcovia ASIC čipov veria v budúcnosť kryptomien

Vyzerá to tak, že výrobcovia ASIC čipov sa neobávajú o budúcnosť. Ďalšia spoločnosť predstavila svoj nový mining čip. Je to spoločnosť Ebang a jej 10nm mining čip s výkonom 44 Th/s

Čínska spoločnosť Ebang Communication, jedna z najväčších výrobcov ASIC čipových technológií v regióne, oznámila tento týždeň na podujatí World Digital Mining Summit v Tbilisi novú novú sériu mining zariadení. Spoločnosť Ebang odhalila tri nové Bitcoin ťažobné súpravy pre svoju sériu Ebit Miner E-11. Tvrdí, že sa môže pochváliť s hash rate medzi 30 až 44 TH/s.

Správy nasledujú po oznámení spoločnosti Bitmain Technologies, keď generálny riaditeľ spoločnosti hovoril o vývoji 7nm Finfet čipu ASIC BM1391. Ak sú ale tvrdenia Ebang pravdivé, môže E11 ++ prekonať nové Antminers od spoločnosti Bitmain Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.