SEC chce znovu preskúmať zamietnuté ETF!

BITmarkets BITmarkets

Komisia pre cenné papiere (SEC) preskúma svoje rozhodnutie o zamietnutí žiadosti celkovo deviatich návrhov na ETF o ktorých sme vás včera informovali v tomto článku.

V stredu SEC zamietli celkovo deväť žiadostí, ktoré boli podané tromi spoločnosťami. Komisia požiadavke nevyhovela s tvrdením, že ETF neboli v súlade s požiadavkami podľa zákona o burzách a hlavne nikto nesplnil dôležité opatrenia proti manipulácii s trhmi.

Krátko potom SEC vydala písomnosť, v ktorej uviedla, že má v úmysle preskúmať rozhodnutie. Dokument však nestanoví lehotu pre rozhodnutí, ani čo bude predmetom skúmania.

Vplyv ETF na trh Bitcoinu

Po včerajšom zamietnutí spomenutých deviatich ETF na trhu našťastie žiadna panika nenastala. Väčšina investorov im totiž dávala minimálnu šancu na úspech.

Avšak je vidieť, že nová správa o znovu preskúmaní podaných žiadostí vytvorila akúsi nádej, ktorá sa prejavila taktiež na grafe. Trh teda reagoval pozitívne, viď rast v zaznačenej oblasti.

btc-etf-prezkoumani

ETF ako spása Bitcoinu

Mnoho ľudí očakáva, že vďaka ich schváleniu poletí cena raketovo hore. Bude to skutočne tak? Nemôžu mať trebárs negatívny vplyv na BTC? Podeľte sa s nami v diskusii pod článkom alebo na facebooku. A čo na to hovorí odborník Andreas Antonopoulos?

Andreas Antonopoulos: Bitcoin ETF není dobrý nápad

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Tento článok je preložený z originálu, ktorý pre český kryptomagazín napísal Dariusz M.

Zdroj: cointelegraph.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.