SEC chce znovu preskúmať zamietnuté ETF!

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Komisia pre cenné papiere (SEC) preskúma svoje rozhodnutie o zamietnutí žiadosti celkovo deviatich návrhov na ETF o ktorých sme vás včera informovali v tomto článku.

V stredu SEC zamietli celkovo deväť žiadostí, ktoré boli podané tromi spoločnosťami. Komisia požiadavke nevyhovela s tvrdením, že ETF neboli v súlade s požiadavkami podľa zákona o burzách a hlavne nikto nesplnil dôležité opatrenia proti manipulácii s trhmi.

Krátko potom SEC vydala písomnosť, v ktorej uviedla, že má v úmysle preskúmať rozhodnutie. Dokument však nestanoví lehotu pre rozhodnutí, ani čo bude predmetom skúmania.

Vplyv ETF na trh Bitcoinu

Po včerajšom zamietnutí spomenutých deviatich ETF na trhu našťastie žiadna panika nenastala. Väčšina investorov im totiž dávala minimálnu šancu na úspech.

Avšak je vidieť, že nová správa o znovu preskúmaní podaných žiadostí vytvorila akúsi nádej, ktorá sa prejavila taktiež na grafe. Trh teda reagoval pozitívne, viď rast v zaznačenej oblasti.

ETF ako spása Bitcoinu

Mnoho ľudí očakáva, že vďaka ich schváleniu poletí cena raketovo hore. Bude to skutočne tak? Nemôžu mať trebárs negatívny vplyv na BTC? Podeľte sa s nami v diskusii pod článkom alebo na facebooku. A čo na to hovorí odborník Andreas Antonopoulos?

Andreas Antonopoulos: Bitcoin ETF není dobrý nápad

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Tento článok je preložený z originálu, ktorý pre český kryptomagazín napísal Dariusz M.

Zdroj: cointelegraph.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka