SEC chce znovu preskúmať zamietnuté ETF!

7

Komisia pre cenné papiere (SEC) preskúma svoje rozhodnutie o zamietnutí žiadosti celkovo deviatich návrhov na ETF o ktorých sme vás včera informovali v tomto článku.

V stredu SEC zamietli celkovo deväť žiadostí, ktoré boli podané tromi spoločnosťami. Komisia požiadavke nevyhovela s tvrdením, že ETF neboli v súlade s požiadavkami podľa zákona o burzách a hlavne nikto nesplnil dôležité opatrenia proti manipulácii s trhmi.

Krátko potom SEC vydala písomnosť, v ktorej uviedla, že má v úmysle preskúmať rozhodnutie. Dokument však nestanoví lehotu pre rozhodnutí, ani čo bude predmetom skúmania.

Vplyv ETF na trh Bitcoinu

Po včerajšom zamietnutí spomenutých deviatich ETF na trhu našťastie žiadna panika nenastala. Väčšina investorov im totiž dávala minimálnu šancu na úspech.

Avšak je vidieť, že nová správa o znovu preskúmaní podaných žiadostí vytvorila akúsi nádej, ktorá sa prejavila taktiež na grafe. Trh teda reagoval pozitívne, viď rast v zaznačenej oblasti.

btc-etf-prezkoumani

ETF ako spása Bitcoinu

Mnoho ľudí očakáva, že vďaka ich schváleniu poletí cena raketovo hore. Bude to skutočne tak? Nemôžu mať trebárs negatívny vplyv na BTC? Podeľte sa s nami v diskusii pod článkom alebo na facebooku. A čo na to hovorí odborník Andreas Antonopoulos?

Andreas Antonopoulos: Bitcoin ETF není dobrý nápad

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Tento článok je preložený z originálu, ktorý pre český kryptomagazín napísal Dariusz M.

Zdroj: cointelegraph.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
7 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Robert

Radsej ziadne ETF, je to hlupost, “všichni mají pocit, že do bitcoinu půjdou velké peníze. Ale to ani vzdáleně. ETF fondy jsou vlastně pouze jakousi sázkovou kanceláří, která umožní sázet na cenu bitcoinu. Ale nikdo z těch traderů nemusí vlastnit ani jeden bitcoin, nenakupuje ho ani neprodává.” ekonom Dominik Stroukala

samslav84

To je veľmi, veľmi zlá definícia ETF

Booboo

ETF na zlato.
Ten kto kúpi ETF na gold tiež nemusí vlastniť ani gram zlata!
To isté CFD na ropu? Nevlastníš ani liter ropy.
Fututes na Pšenicu tiež po expirácii nedostaneš pšenocu ale USD.
Samozrejme sú aj burzy kde po expirácii dostaneš podkladové aktívum.

Booboo

Pre lepšie pochopenie odporúčam preštudovať stávkovu kanceláriu Betfair rozdiel medzi Sportsbook a Exchange.
Sportsbook určuje kurz stav. kancelária
Exchange určujú kurz tipujúci.

Libor

Rober, mýliš si ETF s CFD. Pri ETF vlastníš podiel na hodnote aktíva, ktoré sa obchoduje na burze, pri CFD vlastníš kontrakt na buy resp. sell aktíva, ktoré sa obchoduje na burze, teda v podstate stávku na pohyb aktíva na burze.

Booboo

Libor mám otázku.
Aký budem mať rozdiel keď:
1. Kúpim ETF na BTC
2. Kúpim CDF na BTC
pri rovnakom objeme aj cene.(Všetko rovnaké)
Pozície zatvorím (odkúpim) tiež pri rovnakej cene.
Včom je rozdiel a prečo je ETF akože lepšie? (ako stávka na pohyb)

Mračík

Ťažko predikovať či ETF prinesie viac škody ako úžitku. Súhlasím s Andreasom Antonopoulusom, že ETF popiera myšlienku a podstatu Bitcoinu a kryptomien (podľa mňa rovnako ako “kryptomena” Ripple). Na druhej strane pokiaľ to prinesie kapitál, môže sa tým pri rastúcej cene, alebo prípadne následnej zastabilizovanej cene urýchliť vstup bežných ľudí do krypta, pre ktorých Bitcoin vznikol. Špekulanti a obchodníci vidia za ETF v prvom rade skok ceny a pekné zisky. Či teda ETF ako cudzí prvok v krypte Bitcoinu pomôže alebo nie, to v každom prípade uvidíme. Podľa mňa nie je otázka či, ale kedy ETF schvália.