Spoločnosť XRPL Labs vytvorila aplikáciu Xign. Zakladateľ spoločnosti Ripple-backed XRPL Labs potvrdil, že nová aplikácia spoločnosti je navrhnutá tak, aby robila oveľa viac, ako len nechať používateľov posielať krypto z jednej peňaženky do druhej.

BITRUE

Na podujatí Bitrue, ktoré sa konalo 25. mája v Amsterdame predstavil Wietse Wind mobilnú aplikáciu. Táto aplikácia dostala názov Xign. Bude to plnohodnotná platforma mobilného bankovníctva, ktorá umožní používateľom držať a míňať eurá, doláre, XRP a iné meny bez akejkoľvek pomoci finančnej inštitúcie. Bitrue je zmenáreň, ktorá obchoduje XRP so 48 pármi vrátane kryptomien a fiat peňazí. Takže  môžeme očakávať, že Xign bude prepojený cez Bitrue.

WIETSE WIND

Wietse Wind je popredný vývojár v tíme XRPL Labs, ktorý má za sebou už pár úspechov ako je aplikácia XRP Tipbot a prepojenie e-commerce na to, aby mohli platiť s menou XRP. Na stretnutí Bitrue povedal :

„Xign dodá používateľský zážitok, ktorý poznáme ako online bankovníctvo. Nie je to len o krypto. Táto aplikácia vám umožní skontrolovať váš zostatok, posielať svoje finančné prostriedky v akejkoľvek mene, pretože XRP Ledger dokáže spracovať akúkoľvek menu vydanú na Ledger založenej na ILP ( Inetledger Protocol ).“

XIGN BEZ ZADÁVANIA DLHÝCH ADRIES

Platforma nebude pri zadávaní finančných prostriedkov vyžadovať dlhé kryptografické adresy. Namiesto toho bude aplikácia využívať účtovný adresár s look-up a sociálne funkcie. Umožní to tiež používateľom kontrolovať a schvaľovať alebo odmietať platby.

BITRUE – BUDE TO PROBLÉM ?

Aká bude táto aplikácia, ešte nevieme posúdiť. To zistíme, až keď sa dostaneme k skúšobnej alebo ostrej verzii, ktorá bude vydaná. Celkovo sa spoločnosť Ripple dostáva do každej medzery a snaží sa vypĺňať všetky dostupné možnosti. Ale prepojenie platobnej aplikácie obchádzajúcu banky a len cez zmenáreň sa mi nezdá ako celkom rozumný nápad. Zmenárne majú dosť problémov s hackovaním a podvodmi, čo sa mi javí od Ripple Labs ako dosť zlý nápad. Ak nastane nejaký problém, môže to mať zlý vplyv na marketing firmy, keďže spolupracujú s bankami. V každom prípade sa tešíme na príchod tejto aplikácie a recenzie.

Čo čítať ďalej?

[Správy] McAffee sa vyhráža vláde USA! • TOP 3 kryptomeny pod 1 dolár • Viac než 30 % BTC navždy stratených?

Zdroj:
cryptonomist.ch

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of