Warrena Buffetta ani obed s Justinom Sunom nepresvedčil – Opäť útočí na kryptomeny!

2

Už je to tu zasa… Ešte neubehol ani jeden týždeň od posledného útoku vplyvného človeka na svet kryptomien a opäť tu máme ďalší od známeho investora Warrena Buffetta. Tentoraz si opäť pomerne dosť tvrdo zarýpal do kryptomien. A to treba podotknúť, že len pred mesiacom sa stretol s ďalším vplyvným človekom Justinom Sunom a spoločne sa bavili o kryptomenách.

Justin Sun, veľmi známy krypto influencer sa mu snažil počas obeda vysvetliť podstatu kryptomien a blockchainu. Vyzerá to, že Warren Buffett poriadne nepochopil o čom sú kryptomeny a opäť zaútočil. Štvrtý najbohatší človek na svete sa v rozhovore stretol s moderátorkou a reportérkou CNBC Becky Quick. Spoločne sa bavili o kryptomenovom svete a Bitcoine. Warren Buffett v diskusii odkázal:

„Kryptomeny v podstate nemajú žiadnu hodnotu.“

Čo vy na to pán Buffett?

Warren Buffetta sa redaktorka opýtala, či zmenil svoj názor na kryptomeny po obede s Justinom Sunom. Ten odpovedal, že aj tak nevlastní žiadne kryptomeny a ani samotný Bitcoin. Zároveň odmietol jasne odpovedať, či by v budúcnosti chcel vlastniť nejaké kryptomeny. Skôr je voči nim aj naďalej skeptický.

„Nevlastním žiadnu kryptomenu. Nikdy nebudem… S nimi nemôžete robiť nič okrem toho, že by ste ich predali niekomu inému.“

Ďalej opäť, ako sme si u neho už zvykli, spomenul aj pranie špinavých peňazí cez Bitcoin, a že sa cez neho financuje veľa nelegálnych činností.

„Cez Bitcoin každý deň prechádza veľké množstvo nelegálnych peňazí, čo cez fiat nehrozí.“

Nie a nie!!!

Warren Buffett je veľmi známy investor. Dokonca sa o ňom hovorí aj ako o svetovom lídrovi v oblasti nákupu akcií a obchodovania s nimi. Sám povedal, že za svoj život si už prešiel vari všetkým a investoval všade. Ku kryptomenám, prakticky ako k jedinému spôsobu investovania, si zatiaľ ani len nečuchol. Je teda otázka, či sa jeho názor niekedy v budúcnosti zmení. Podobný názor aký má teraz mal už aj pred niekoľkými rokmi. Takže zatiaľ môžeme byť skôr len skeptickí voči nemu. Ale spravte si každý vlastný názor, či by takáto osoba vôbec mala podporovať a vlastniť Bitcoin.

Naopak, Tyler a Cameron Winklevoss sú úplný opak k osobe ako je Warren Buffett. Obidvaja ešte v rannej histórii BTC ho nakúpili a teraz sú z nich miliardári. Aj toto je jasná ukážka tohto, že Bitcoin nie je až taký zlý.

Môžete si prečítať aj

Všetko o ťažbe kryptomien v 300 slovách

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.