Trh kryptomien s novým ATH
Trh kryptomien. Zdroj: Shutterstock, Zeedign.com

Po včerajšom náhlom vystrelení Bitcoinu na nové historické maximum sa celý trh kryptomien v podstate zviezol, čím prvýkrát v histórii dosiahol celkovú trhovú kapitalizáciu 2,6 bilióna USD.

Prečítaj si tiež: Vitalik Buterin sa opäť zbavil nepotrebných psích tokenov, čím vyvolal dump

Trh kryptomien s novým ATH

Po prvýkrát v histórií sa celková trhová kapitalizácia vyšplhala na úroveň 2,6 bilióna USD. Za týmto výraznom nárastom je bezpochyby oznámenie SEC o spustení ETF Futures fondov pre Bitcoin, ktorý sa na základe tejto informácie dokázal dostať na nové historické maximum.

Za necelých 24 hodín sa trh s kryptomenami vyšplhal o viac ako 5,6 %. Celkový objem trhu zaznamenal tiež výraznejší rast na hodnotu 94,75 miliardy dolárov.

Celková trhová kapitalizácia kryptomien
Celková trhová kapitalizácia kryptomien. Zdroj: CoinMarketCap

Veľkú zásluhu na prudkom náraste trhu má sektor decentralizovaných financií DeFi. Celkový objem DeFi sa aktuálne pohybuje na úrovni 12,07 miliardy USD, čo je približne 12,74 % z celkového denného objemu.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin oficiálne prekonal nové historické maximum 66 000 dolárov! – Čo ďalej?

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Bitcoin prepísal históriu

Po tom, ako bolo odštartované obchodovanie ETF fondov v USA, Bitcoin pomalými krokmi kráčal k novému historickému maximu, čo sa mu napokon aj podarilo dňa 20. októbra. Tento fakt spôsobil lavínu v médiách a na všetkých krypto portáloch. K situácii sa vyjadril aj jeden z najpopulárnejších obchodníkov so pseudonymom PlanB, ktorého S2F analýza zatiaľ vychádza podľa očakávania.

Oplatí sa teraz nakúpiť Bitcoin? Dozvieš sa vo videu od nášho partnerského projektu Bitcoin Skupina: 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre