kena-trh-blockchain-bitcoin

Predseda Distributed Ledgers and Artificial Intelligence, Bitange Ndemo, poradil keňskej vláde, aby svoju ekonomiku tokenizovala. Malo by to pomôcť vysporiadať sa s rastúcimi problémami ako korupcia a neistota.

Ndemo poznamenal, že východoafrická krajina potrebuje digitálnu menu, ktorá by stála s fiatom vedľa seba.

„Musíme začať tokenizovať ekonomiku tým, že mladým ľuďom poskytneme šancu v podobe práce či stimulov, za ktoré by dostávali tokeny, ktoré môžu byť prevedené na Fiat,“ povedal Ndemo.

Keni neostáva nič iné, než inovovať

Pokiaľ ide o vývoj blockchainov a kryptoobchodov, Keňa je na tom medzi africkými štátmi veľmi dobre. Inovácie sa tu stretávajú s otvorenou náručou.

Miestna vláda si to veľmi dobre uvedomuje a snaží sa nájsť cestu, ako tieto nové technológie podporiť, a zároveň dodržať isté regulácie.

Jerome Ochieng z oblasti informačných a komunikačných technológií poznamenal, že je potrebné zvýšiť povedomie o tokenoch ešte pred učinením zásadných krokov vlády. Vníma verejnú osvetu v tejto oblasti ako veľmi dôležitý faktor, bez ktorého by pre vládu bolo ťažké budovať čokoľvek nové.

Vplyvné skupiny majú rady stereotyp

Nie je potrebné pripomínať, že zaužívané modely, z ktorých čerpajú akékoľvek organizácie, mafie (či už v podobe gangsterov so zbraňami alebo nenápadných politikov) sa menia ťažko. Nie každý má záujem na tom, aby sa Keňa skutočne posunula dopredu. S novými technologickými vymoženosťami a civilizovanými systémami, totiž terajší paraziti môžu začať tratiť pôdu pod nohami.

Záver

Je to teda beh na dlhú trať, kde bude podľa môjho názoru ťažké presadzovať čokoľvek, čo bude narúšať súčasný systém. V prípade, že nevyhrá osveta, dôjde iba k takej implementácii blockchainu, ktorá bežným občanom príliš prospešná nebude.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Zdroj: www.ccn.com/

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Tento článok je preložený z originálu, ktorý pre český Kryptomagazín napísal Dariusz M.