Všetko padá, trading boti však naďalej profitujú – Aktuálny prepad nebol výnimkou

0

Máj pre kryptomeny nie je ani zďaleka ružový a už vôbec nie zelený. Od začiatku mesiaca sledujeme stále hlbšie a hlbšie prepady Bitcoinu, ktoré sú spôsobené viacerými správami a udalosťami. Olej do ohňa úspešne prilieva aj Elon Musk. Avšak všetky tieto prepady zvyšujú volatilitu trhu, čo hrá do kariet trading botom, ktorí sú aktuálne ťahúňmi portfólia.

Aj napriek prepadu profitujú

Trading boti sú pri vhodných nastaveniach veľmi efektívni. Vyhovuje im zvýšená volatilita smerom hore aj dole, pričom na lopatky ich teoreticky dokáže položiť monotónny pohyb do jednej strany. To však nie je tento prípad, kedy celý trh s kryptomenami má síce dominantný smer dole, no po každom prepadu prídu dostatočne veľké pullbacky smerom hore, ktoré umožnia robotom stále fungovať.

O fungovaní robotov a o tom ako si ich môžete nastaviť, som napísal V TOMTO NÁVODE. Využívam robotov od TradeSanta, pričom registrácia je bezplatná a máte 3 dni skúšobnú lehotu, na konci ktorej sa môžete rozhodnúť, či si zakúpite predplatné botov na dlhšiu dobu.

Bitcoin od začiatku mája padol o približne 30%, zatiaľ čo portfólio, ktoré majú k dispozícii roboti, stúplo na hodnote o približne 16%. Rozdiel medzi klasickým “hodl” Bitcoinu a trading botmi je teda 46%, čo je na 2 týždne skutočne dosť. Treba však zdôrazniť, že dominancia Bitcoinu výrazne klesá, tým pádom môžu altcoiny voči USD klesať pomenej, respektíve držať si hodnotu. Tie lepšie svoju hodnotu voči USD dokonca zvyšujú. Kľúčovým prvkom je tu však výber vhodných altcoinov, ktoré môžu a nemusia rásť. Naproti tomu roboti túto dilemu nemajú, stačia im čo najväčšie pohyby smerom dole aj hore.

Na obrázku nižšie môžete vidieť vývoj profitu trading botov počas mája. Ako vidíte – každý jeden deň skončil v pluse, bez ohľadu na vývoj ceny BTC. Štatistiku trading botov za mesiac apríl si môžete pozrieť tu – Štatistika trading botov za apríl – Zatiaľ ďaleko najziskovejší mesiac tohto roka!

Výber vhodného páru je dôležitý

Ako už je načrtnuté vyššie, kľúčovým prvkom k úspechu pri robotoch je výber vhodného páru. Je potrebné zohľadniť fundamentálnu stránku daného altcoinu, aktuálne udalosti, stav trhu, v neposlednom rade má čo povedať aj technická analýza. Dôležité je potom aj nastavenie samotného robota. Aj napriek dôkladnému výberu párov to však nemusí stačiť a daný altcoin sa prepadne viac a ostane dlhšie čakať na svoj predaj v zisku.

Pokiaľ si na toto všetko netrúfate, môžete sa pridať do mojej telegram skupiny, kde pravidelne zverejňujem nastavenia a robotov, akých používam. Takisto tam nájdete aj rôzne iné informácie a tipy. Je tam už skoro 1500 ľudí. Pridať sa môžete samozrejme zadarmo. Telegram skupina.

Nedávno som založil aj otvorenú skupinu o trading botoch, kde spolu komunikujeme a zdieľame rôzne tipy na nastavenia robotov. Takisto sú tam zodpovedané rôzne dotazy nováčikov ohľadom trading botov. Skupina je smerovaná cestou slušnosti a pomoci, takže žiadna otázka nie je blbá a primitívna – každý nejak začínal. Otvorená Telegram skupina.

Záver

Trading boti sú skvelou alternatívou na diverzifikáciu portfólia. Určite by som nešiel all-in. Situácia na trhu sa mení každým dňom. Raz sú v kurze boti a boti ťahajú portfólio, inokedy je lepšia hodl stratégia, ktorá je oveľa ziskovejšia než boti. V prípade prudkého monotónneho poklesu je zas lepšie byť v stablecoinoch a čakať. Osobne mám v trading botoch 30% portfólia. Ak vás zaujímajú trading boti, články pripnuté nižšie si určite pozorne prečítajte, aby ste úplne pochopili všetkému.

Prvý článok: Úspešná investičná stratégia DCA – nechajte robotov obchodovať za vás!

Druhý článok: NÁVOD – Pozrite sa, ako jednoducho nastaviť trading bota + štatistika ziskov

BONUS: Stály profit bez ohľadu na cenu? Pri nastavení SHORT+LONG robota na jednom páre áno!

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.