Bitcoin prepad

Bitcoin teraz prechádza náročným obdobím. Po nepresvedčivom minulom týždni a krvavom víkende pokračuje v poklese, a dokonca vytvoril nižšie dno. Pred necelým mesiacom sa obchodoval za 47 000 USD, dnes to bolo 42 000 dolárov. Tým sa potvrdil krátkodobý downtrend a na grafe BTC/USD si môžeme nakresliť klesajúcu čiaru.

Táto nová trendové línia predstavuje kľúčový support a môžeme očakávať, že ho Bitcoin v nasledujúcich týždňoch, či mesiacoch, ešte niekoľkokrát otestuje. Prepad pod tento support bude veľmi zlým znamením.

1D BTC/USD – Bitstamp
1D BTC/USD – Bitstamp

Klesajúcu čiaru si môžeme natiahnuť aj hore cez aprílové a májové lokálne maximum. Táto čiara tvorí primárnu rezistenciu a akýsi strop pre cenu Bitcoinu. Predpokladáme, že niekoľkokrát dôjde aj k otestovaniu tejto línie. Ak by sa Bitcoin dostal nad ňu, bude to dobré znamenie.

Prečítajte si najnovšiu technickú analýzu Bitcoinu od nášho ekonóma Jaroslava: Bitcoin (BTC) zatiaľ konsoliduje, ale chystá sa nižšie

Bitcoin v bullish formácii klesajúci klin

Bitcoin môže ostať medzi týmito dvoma líniami až do septembra 2021 a vyklesať niekde na hladinu 30 000 dolárov. To možno na prvý pohľad znie desivo, no v skutočnosti je to momentálne bullish scenár.

Dve čiary, ktoré sme zakreslili do grafu, totiž tvoria formáciu klesajúci klin. Ide o bullish formáciu a pohyby v nej väčšinou končia prerazením rezistencie a vytvorením vyššieho maxima, čo naštartuje ďalší bullrun.

Navyše, ak Bitcoin skutočne klesne na 30 000 dolárov, budeme mať jedinečnú šancu lacno nakúpiť.

A ako sú na tom altcoiny? Analýza ETH a LTC – Čaká nás teraz prepad?

Prvá väčšia korekcia po roku nepretržitého rastu

Popravde, Bitcoin si už dlho koledoval o veľkú korekciu. Jeho hodnota rástla prakticky nepretržite od marca 2020 a z ceny 3700 USD sa dostal až na 65 000 dolárov. To je rast o takmer 2000%. Z Bitcoinu sa na nejakú dobu dokonca stalo biliónové aktívum a jeho kapitalizácia prekonala aj technologických gigantov, ako Tesla, Facebook, Tencent, či najväčšieho výrobcu kremíkových čipov TSMC.

Bitcoin za posledný rok
Bitcoin od roku 2020

Korekcia na trhu s kryptomenami začala na konci februára, no naplno sa začína prejavovať až teraz. Bitcoin stratil krátkodobé rastové momentum a blíži sa leto, čo je väčšinou pre kryptomeny nudná, uhorková sezóna.

Bude zaujímavé sledovať, ako Bitcoin uzavrie máj. V apríli zaznamenal prvý mesačný pokles za posledného pol roka a máj by mohol byť taktiež červený.

Myslíte si, že Bitcoin už dosiahol svoje maximum a teraz bude dlhodobo padať?

View Results

Loading ... Loading ...

Chcete využiť túto korekciu na dokupovanie kryptomien? V tom prípade si nájdite kvalitnú a overenú zmenáreň, ktorá vás neokradne na skrytých poplatkoch. My odporúčame burzu Binance, kde nájdete široký výber kryptomien a ďalšie špičkové služby. Vytvorte si účet na Binance cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

NÁVOD: Takto získate úroky 1-35% p.a. za dlhodobé držanie kryptomien

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance