Vodiči, pozor. Tieto chyby za volantom robíte bežne, hrozia vám za ne mastné pokuty

  • Chýb, ktorých nevedomky robia vodiči, je mnoho.
  • Pozrite sa, za čo všetko vám môže polícia udeliť pokutu.
Off topic Tieto chyby robia slovenskí vodiči bežne
Tieto chyby robia slovenskí vodiči bežne. Zdroj: Shutterstock.com/StockPhotosLV
BITmarkets BITmarkets

Pravidlá cestnej premávky nie sú známe pre úplne každého. Mnohí z nás sa tak stretli s tvrdeniami, o ktorých pravdivosti by sa dalo pochybovať.

Portál autoviny.sk sa pozrel na tie najznámejšie výroky. Ktoré sú podľa vás pravdivé?

Čo sa môže a čo nie?

Pravidlá cestnej premávky sú striktne dané a mal by ich ovládať každý vodič. Ľudia, ktorí jazda po slovenských cestách, by mali poznať, čo si môžu dovoliť a čo nie.

Počuli ste už tvrdenie, že s autom na leasing nemôžete manipulovať? Ak áno, je podľa vás pravdivý?

Nie je to úplne tak. Aj napriek tomu, že existujú isté obmedzenia, ktoré hovoria, čo s autom na operatívny leasing robiť môžete, voľnosť v tom, čo s ním robíte, je pomerne veľká.

Auto na leasing nepatrí vám, ale len si ho prenajímate od leasingovej spoločnosti. To znamená, že nemáte možnosť ho predať ani darovať. Môžete ho však používať na akýkoľvek účel, či už ide o prácu, dovolenku alebo len jazdu po meste.

Leasingová spoločnosť nemusí vždy určiť servisnú stanicu. Máte možnosť si vybrať vlastnú servisnú stanicu pre údržbu auta, ale leasingová spoločnosť vám môže odporučiť niektoré konkrétne možnosti.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Pokuta za ošpliechanie chodcu?

Späť
Strana 1/2Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: autoviny.skTAGY:
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.