USA-soud

Prognóza vypracovaná v správe IDC Government Insights zo dňa 18. apríla uverejnila závratné čísla! Očakáva sa, že federálna vláda Spojených štátov amerických do roku 2022 zvýši svoje náklady na blockchain až na 123,5 milióna USD! Ide o viac než 1 000 % nárast v porovnaní s rokom 2017, kedy vláda na blockchain vynaložila 10,7 milióna USD.

IDC uvádza, že výdavky na blockchain budú rásť aj medzi štátnymi a miestnymi vládami. V roku 2017 to bolo 4,4 milióna USD, v roku 2022 to však má byť až 48,2 milióna USD. Podobne ide o takmer 1 000 % nárast. Aj civilné federálne agentúry, ktoré údajne spotrebovali menej než 20 miliónov dolárov za technológiu v roku 2017, pravdepodobne v roku 2022 utratia viac než 80 miliónov USD. Ministerstvo obrany, ktoré takisto v roku 2017 vynaložilo menej než 20 miliónov USD, by mohlo toto číslo v roku 2022 takmer zdvojnásobiť.

Vládne investície do technológie blockchain sa budú pravdepodobne vyvíjať a postupne sa rozšíria tak, aby zahŕňali zložitejšie oblasti. Riaditeľ výskumu IDC, Shaw McCarthy, uviedol:

Veríme, že správa aktív, správa identít a inteligentné kontrakty budú hlavnými riešeniami blockchainu pre vládu. Včasné výdavky sa budú zameriavať na riešenia dodávateľského reťazca a správy aktív, zatiaľ čo výdavky v neskorších rokoch sa rozšíria tak, aby zahŕňali viac osobného riadenia a komplexných finančných transakcií.“

Blockchain technológiou budúcnosti

IDC tiež poznamenáva, že blockchain sa pravdepodobne stane základnou technológiou pre obchodnú legislatívu. Bude vraj implementovaný ako štandardná funkcia pre niektoré typy autorizovaného medzinárodného obchodu. Tiež by sa mal používať ako štandard pre mnohé typy vládneho obstarávania.

Čo sa týka konkrétnych implementácií technológie, hybridný prístup blockchainu, kombinujúci aspekty súkromných a verejných sietí, sa pravdepodobne ukáže ako najpopulárnejší medzi vládnymi agentúrami.

Zdroj:
cointelegraph.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre