Medzinárodná obchodná komora čítajúca 45 mil. podnikov podporí blockchain

BITmarkets BITmarkets

Singapurský blockchainový startup Perlin pomáha najväčšej svetovej obchodnej organizácii International Chamber of Commerce (ICC) zaviesť nové technológie. Potvrdzuje to dnešná tlačová správa.

Spoločnosť Perlin, ktorá už je zapojená do pilotných projektov v oblasti blockchainov pre rôzne významné podniky, teraz získa prístup k členom ICC.

Sto rokov stará obchodná komora ICC má pod krídlami celkom 45 miliónov podnikov vrátane zvučných mien ako Amazon, CocaCola, FedEx, McDonalds a PayPal.

„V spolupráci s Perlinom […] môžeme pomôcť uľahčiť transformáciu podnikov v každom možnom priemyselnom sektore.”

                             – komentoval v tlačovej správe generálny tajomník ICC John Denton AO.

Partnerstvo bude mať rôzne podoby. Bude sa však zameriavať hlavne na sledovanie hodnotového reťazca – sledovanie tovaru vo fázach výroby a dodávok.

Z tohto spojenia bude profitovať tiež Singapur, keďže ICC a Perlin sa zaviazali, že tu pomôžu s novou iniciatívou, ktorá z neho urobí technologický HUB.

Záver

Projekt, o ktorom málokto počul, sa tak dostal k obrovskej mase podnikov. A určite nejednému z nich pomôže implementovať blockchainové technológie. Je to jedna z mnohých pozitívnych správ, ktorá potvrdzuje, že sme na dobrej ceste k masívnym implementáciám tejto technológie v budúcnosti.

Čo čítať ďalej?

Facebook Coin má vážnu konkurenciu z Ruska – VKCoin sa teší obrovskému úspechu

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.