Hoskinson bližšie predstavil plány pre Cardano na rok 2022
Hoskinson bližšie predstavil plány pre Cardano na rok 2022. Zdroj: Shutterstock, karnoff

Charles Hoskinson sa opäť dostal do povedomia kryptomenovej verejnosti po tom, čo odhalil svoje najnovšie ciele blockchainu Cardano v roku 2022.

Hoskinson ukázal plány Cardana

Podľa plánu, ktorý šéf Cardana predstavil počas streamu na Twitteri, je hlavným cieľom mobilizácia a realizácia sľúbených projektov od vývojárov.

„Cardano bude vstupovať do fázy beta verzie Basho, takže spoločnosť IOHK vloží viac energie do optimalizácie a škálovania. Úpravy parametrov, vylepšenia a ďalšie inovácie budú zohrávať dôležitú úlohu pri postupnom zvyšovaní kapacity a výkonu Cardana počas celého roka 2022.“

Prečítaj si tiež: Binance plne obnovuje bankové prevody v eurách aj v librách

Nárast siete zrejme urýchli aj vydanie obojsmerného mostu Mamba, ktorý by vstúpil do platnosti už tento mesiac.

„Mamba je prvýkrát v histórii projektu, čo sme sa blížili do bodu, v ktorom máme veľmi vykryštalizovaný názor. Čiže nielen to, ako reťazce spájať, ako prevádzkovať vedľajší reťazec, ale aj všeobecnú stopu, že ak si používateľ chce vytvoriť svoj vedľajší reťazec, uvidí, ako tento proces funguje.“

Hoskinson uviedol aj hlavný rozdiel medzi CardanomEthereom. Podľa neho je najväčší rozdiel v tom, že Cardano využíva rozšírené UTXO a Plutus, zatiaľ čo Ethereum využíva solidity a EVM na počítanie priestorového modelu.

To, či sa blockchainu Cardano podarí splniť všetky ciele na rok 2022, ukáže čas.