Popredné burzy sú predmetom vyšetrovania
Popredné burzy sú predmetom vyšetrovania. Zdroj: Shutterstock.com/Andrey_Popov

Posledný mesiac júl sa niesol v duchu oživenia trhu, keďže spotové ceny kryptomien zaznamenali zisky, ktoré na trhu neboli od októbra 2021. Napriek tomu je však tlak regulátorov na centralizované burzy čoraz väčší, čo by v konečnom dôsledku mohlo negatívne vplývať na ďalší cenový rast.

Centralizované burzy sú pod drobnohľadom regulátorov. Dôležité je však povedať, že ide o popredné burzy, ktoré disponujú najvyššou likviditou a sú najznámejšie. Čo sa deje a aké problémy majú tieto burzy?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Mark Cuban: regulácia kryptomien SEC-om je nočná mora kryptomien

Popredné burzy predmetom vyšetrovania

Úrad pre kontrolu zahraničných aktív (OFAC) ministerstva financií v USA aktuálne vyšetruje burzu Kraken. Dôvodom je sprístupnenie obchodovania kryptomien používateľom so sídlom v Iráne.

Najväčšia burza na svete taktiež čelí sťažnostiam. Infrawatch PH zaslal Komisii pre cenné papiere a burzu (SEC) žiadosť o okamžité vyšetrenie a zákaz činnosti burzy digitálnych aktív Binance na Filipínach. Žiadosť prichádza po tom, ako filipínske ministerstvo obchodu a priemyslu v júli odmietlo návrh na zákaz Binance.

Ďalšou burzou v poradí je Coinbase, ktorá je predmetom vyšetrovania Americkou komisiou pre cenné papiere a burzy. Coinbase je vo vyšetrovaní z dôvodu údajného obchodovania s neregistrovanými cennými papiermi. Mnohí akcionári reagujú zbavovaním sa akcií burzy. Coinbase napriek tomu plánuje so SEC-om spolupracovať. Hovorca burzy agentúre Reuters povedal, že spoločnosť neuvádza cenné papiere na svojej platforme, no regulátor sa odmietol k tomu vyjadriť.

Zdá sa, že regulácie kryptomien sú čoraz prísnejšie a nevyhnú sa im ani centralizované burzy, ktorých objemy obchodovania posledné 2 roky klesajú. Ide tak o prvé obdobie dvoch rokov, keď prevláda trend sťahovania tokenov z búrz. V konečnom dôsledku to môže odzrkadľovať nedôveru investorov v centralizované burzy. Situácii navyše nepomáhajú ani aktuálne vyšetrovania týchto búrz.

Mohlo by ťa zaujímať: Burze Coinbase môže hroziť krach! Hrozí ďalšia rana kryptomenovému trhu?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance