Ethereu hrozí prepad
Ethereu hrozí prepad. shutterstock.com/jira pliankharom/Tomasz Makowski

Ethereum už o niekoľko týždňov čakajú 2 aktualizácie. Ethereum Shanghai fork prinesie 5 inovácií. Najdôležitejšia z nich nesie názov EIP-4895 a odomkne veľký počet mincí zo stakingu. Niektorí používatelia ešte v roku 2020 po Beacon update začali staking s 21 % odmenou. Za tú dobu si nahromadili veľké množstvo nových mincí. Tie budú uvoľnené do obehu už čoskoro a môžu spôsobiť výpredaj.

Ethereum Shanghai aktualizácia prináša zo sebou veľké riziká. Po takmer 3 rokoch sa validátorom odomknú mince, ktorú môžu putovať na burzu a investori ich budú predávať. Celkovo sa odomkne viac ako 13 % všetkých ethereí.

Úplne pôvodní validátori začali na odmene viac ako 21 % za rok. V súčasnosti odmena poklesla na 4 %. Napriek tomu existuje veľa investorov, ktorí získali desiatky percent iba na stakingu za takmer 3 roky a budú chcieť predávať.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Čo očakávať po uvoľnení kryptomien do obehu?

Aktualizácia sa očakáva v prvej polovičke tohto roka. Nedá sa vylúčiť, že príde aj neskôr. Určite ale príde. Zatiaľ čo posledné aktualizácie druhej najznámejšej kryptomene pomohli, tak Ethereum Shanghai aktualizácia môže mať negatívny dopad. Investori si budú chcieť svoj 3-ročný zisk zo stakingu vybrať.

Väčšinu všetkých mincí v stakingu tvoria veľkí hráči, ktorí majú viac ako 32 mincí. Prípadne inštitúcie ako Lido alebo platformy ako Binance, kde vieme rovnako cez sprostredkovateľa stakovať. Závisí hlavne od nich, čo sa stane s cenou. Prípadný pokles môže spustiť korekciu na celom trhu, pretože investori budú negatívne reagovať na tento fundament.

Prečítaj si aj: Riziko pádu sa zvyšuje – Bitcoin stratil rastovú silu